9. Festiwal Dobrego Smaku

Tegoroczna, IX edycja łódzkiego Festiwalu Dobrego Smaku w tym roku odbędzie w dniach 24-27 maja.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
9. Festiwal Dobrego Smaku

W tym roku po raz dziewiąty restauratorzy, których lokale mieszczą się w centrum Łodzi (przy ul. Piotrkowskiej i bezpośrednio przyległych ulic), rywalizować będą o tytuł najlepszej festiwalowej restauracji. Tematem Festiwalu Dobrego Smaku 2012 jest „Tradycja i Sezonowość”, które promować mają powrót do korzystania z regionalnych przepisów  i sięganie po lokalnie dostępne składniki, a nie importowaną żywność.

Intencje FDS 2012


Celem, który został postawiony przed restauratorami jest przygotowanie potraw inspirowanych kuchnią rodzimą, z wykorzystaniem składników naturalnych. Organizatorzy pragną zwrócić uwagę na sposób żywienia i nakłonić do jego zmiany na zdrowszy. Chcą również by ludzie przypomnieli sobie o kulinarnych tradycjach, widząc je w nowej odsłonie wśród festiwalowych dań.  Dodatkową ciekawostką w tym roku jest brak wymaganych składników do wykorzystania w przygotowywanych potrawach. Uczestnikom konkursu pozostawiono całkowitą dowolność w ich wyborze i kompozycji, co daje wręcz ogromną liczbę możliwości i miejsce na element zaskoczenia.

Jest jury, ale… każdy może zagłosować

Pod ocenę anonimowego jury poddane zostaną  restauracje, dania (ich jakość i smak), jak również obsługa w lokalu i ogólny poziom przygotowania do festiwalu. Oprócz komisji oceniającej głosować będą mogli również mieszkańcy Łodzi oraz wszyscy chętni, którzy pojawią się na festiwalu. Wytypowanie ulubionego dania odbywać się będzie drogą SMS. Każde zgłoszone danie będzie posiadało przyporządkowany kod.

Więcej przygotowanych atrakcji

Oprócz konkursu będącego główną atrakcją, organizatorzy przygotowali także inne niespodzianki. Równolegle trwać będzie "Festiwal kawy", w którego programie jest Konkurs na najlepszą Kawiarnię Festiwalową oraz weekendowe warsztaty alternatywnych sposobów parzenia kawy. Inne atrakcje to Kulinarna gra miejska, warsztaty prowadzone przez Szkołę Dobrego Smaku, kino ze smakiem, oraz coś dla najmłodszych uczestników imprezy – namiot festiwalowy dla dzieci i szkółka gotowani oraz inne gry i zabawy.

W tak skomponowanym programie każdy znajdzie coś dla siebie. Smakowity festiwal rusza już niedługo. Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu festiwaldobregosmaku.eu