Lwowski Festiwal Piwa

Piłka nożna i piwo tworzą niezwykle zgrany duet napastników, kolejne zgrupowanie w czerwcu we Lwowie podczas Euro 2012!

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Lwowski Festiwal Piwa
Lwowski Festiwal Piwa to coroczna impreza, podczas której mieszkańcy Lwowa i turyści mogą poczuć się niczym na najlepszym festiwalu piwa, które tak popularne są w innych krajach jak Niemcy, Czechy czy Irlandia.

Impreza we Lwowie, która odbędzie między 15 a 17 czerwca 2012 roku, wyróżnia się jednak oryginalnym programem kulturalnym - w programie przewidziane są występy grup tanecznych, wśród nich także takie odwołujące się do średniowiecza. Oprócz tego przewidziane są tradycyjne degustacje różnych gatunków piwa i konkursy.

Warto dodać, że festiwal odbędzie się w czasie Euro 2012, co nie jest bez znaczenia. Władze Lwowa już zapowiedziały, że w mieście można będzie kupić piwo tylko w plastikowych butelkach i kubkach. Dodatkowo ścisły zakaz spożywania alkoholu obowiązuje na stadionach – tam będzie sprzedawane jedynie piwo bezalkoholowe, podobnie w strefach kibica.

We Lwowie istnieje także zakaz sprzedaży alkoholu między 22 a 10 rano, co zdaniem władz miejskich przynosi dobre skutki w walce z alkoholizmem.