Antybakteryjna ściereczka z mikrofibry

Nowa ściereczka z mikrofibry marki Stella pack nie tylko czyści, ale także zabija zarazki.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Antybakteryjna ściereczka z mikrofibry
Antybakteryjna ściereczka z mikrofibry Stella pack jest uniwersalna - można nią czyścić niemal wszystko zarówno na mokro, jak i na sucho. Szczególnie polecana jest do czyszczenia miejsc, które narażone są na występowanie i rozwój bakterii, np. zlewozmywaków, kuchenek, armatury kuchennej itp. Poleca się ją także do czyszczenia miejsc, z którymi częsty kontakt mają dzieci, takich jak klamki, stoły, meble dla dzieci itp.

Srebro jest w ostatnich latach coraz częściej używane w kuchniach ze względu na fakt, że uszkadza błony komórkowe bakterii, przez co osłabia drobnoustroje i uniemożliwia ich rozwój. Te właśnie właściwości wykorzystano przy zastosowaniu nitek srebra w ściereczkach antybakteryjnych marki Stella pack. Cząsteczki srebra użyte w ściereczkach nie tylko zabijają bakterie występujące na czyszczonych powierzchniach, ale także bakterie na samej ściereczce. Poprawia to sterylność porządków oraz trwałość ściereczki. Co ważne, srebrne nitki gwarantują trwały efekt antybakteryjny przez cały okres użytkowania ściereczki, nie tracą swoich właściwości. Średnia długość używania produktów z mikrofibry Stella pack wynosi 2 lata. W trakcie tego czasu, w przeciwieństwie do innych ściereczek, mikrofibra Stella pack nie robi się łamliwa, nie kruszy się, można ją wielokrotnie prać i płukać.

Ściereczka, jak każda mikrofibra Stella pack, doskonale wchłania wodę i bardzo szybko schnie po użyciu. Po skończonej pracy wystarczy ją wyplukać albo uprać w temperaturze nie wyższej niż 60°C.

Mikrofibra to specjalny wyprodukowany przy użyciu najnowocześniejszych technologii typ włókna. Włókno to jest 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa lub cienkiej nitki. Dzięki temu ściereczki z mikrofibry docierają do najmniejszych, nawet mikroskopijnych szczelin, czyli takich, do których zwykła bawełniana ściereczka nie może dotrzeć. Poza tym mikrofibra, w przeciwieństwie do zwykłej ścierki czy papierowego ręcznika, nie zostawia kłaczków, pyłków ani smug. Ściereczki z mikrofibry Stella pack czyszczą bez użycia detergentów, dlatego są przyjazne środowisku. Nawet na sucho doskonale wchłaniają kurz i roztocza, o wiele dokładniej niż zwykłe ścierki czy papierowy ręcznik, dlatego są polecane zwłaszcza dla alergików.

Nie każda mikrofibra jednak gwarantuje wysoką efektywność sprzątania. O jakości mikrofibry świadczy ilość i jakość kurczliwych włókien nylonowo - poliestrowych. Nowa linia mikrofibr marki Stella pack to produkty wytworzone dzięki formule Active Power, czyli zastosowaniu optymalnej ilości nylonu, który kurcząc się i rozkurczając, pochłania kurz i brud dokładniej niż zwykła ścierka.

Antybakteryjna ściereczka z mikrofibry Stella pack ma wymiary 30x40 cm. Rekomendowana cena detaliczna to ok. 17 zł. Można ją dostać w dobrych sklepach na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym www.sklep.stella.com.pl.