Apetyt na kino

Filmy, w których akcja toczy się w kuchni, zajmują czołowe pozycje w Box Office. Polecamy najciekawsze z nich.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Apetyt na kino
„Jestem miłością”

Po prostu – „rozkoszna uczta dla zmysłów” jak napisał „The Times”. Film o kobiecie, która zakochuje się w kucharzu dzięki potrawom, jakie on dla niej przygotowuje. Generalnie – dużo włoskiej pysznej kuchni: truskawek, owoców morza i kremów.

„Soul kitchen”

Dajcie kucharzowi gotować to, na co ma ochotę, a na znakomite efekty nie trzeba będzie długo czekać. „Soul kitchen” to opowieść o połączeniu miłości, przyjaźni i dobrej kuchni. I o tym, jak rozkręcić własną, dobrą restaurację.

Amelia

Są tacy, co po obejrzeniu tego filmu, pojechali do Paryża, żeby zjeść zupę cebulową i popić ją anyżówką. Myślę też, że kiedy zobaczycie, jak główna bohaterka rozbija zapieczoną skorupkę na crème brûlée, pobiegniecie do kuchni, żeby przyrządzić sobie ten deser.

"Czekolada"

Wyjątkowo słodki film. Pralinki, batoniki, czekoladki – główna bohaterka zna tajemnicę przyrządzania przepysznych czekoladowych deserów. I nią uwodzi. Ślinka cieknie…

"Julie&Julia"

To już klasyka! Film opiewa pyszną kuchnię francuską i przypomina życie amerykańskiej kucharki Julii Child, którą gra Meryl Streep. Druga bohaterka tego filmu to pisarka Julie Powell (Amy Adams), która zamierza w ciągu jednego roku przygotować wszystkie 524 potrawy z książki Julii Child.

"Happy Poet"

Film dla wielbicieli zdrowej żywności. „(…) naturalny, wegetariański, ręcznie robiony, antysystemowy, tak samo jak kanapki Billa” – napisał o tym filmie Tadeusz Sobolewski w „Gazecie Wyborczej”. Będziecie mieć ochotę na soję, kiełki i suszone banany.