Będziemy promować regionalną żywność podczas Euro!

  • 1

Podczas akcji „Polska Smakuje” turyści i kibice odwiedzający nasz kraj podczas Euro 2012 będą częstowani między innymi kaszubskimi truskawkami albo rogalami świętomarcińskimi.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Będziemy promować regionalną żywność podczas Euro!
Inicjatywa polega na promocji produktów związanych z danym regionem i miastem, w którym odbywać się będą mecze Euro 2012. W Gdańsku turyści będą mieli okazję spróbować słynnych truskawek kaszubskich, w Warszawie – jabłek grójeckich, w Poznaniu rozdawane będą rogale świętomarcińskie, z kolei kibice odwiedzjący Wrocław będą częstowani sokiem jabłkowym z Lutyni.

Promocja regionalnych produktów będzie prowadzona między innymi na dworcach i lotniskach, logiem „Polska Smakuje” będą oznaczone specjalne riksze rozwożące kibiców po miastach w których rozgrywane będą mecze.

Akcja „Polska Smakuje” to inicjatywa ministerstwa rolnictwa, podczas której promowane będą produkty zarejestrowane na Liście Produktów Tradycyjnych oraz w Rejestrze Chronionych Oznaczeń Geograficznych Komisji Europejskiej.

Do finiszu zbliża się także inicjatywa „Polskie śniadanie”, która na celu miała wybór menu polskiego śniadania. 5 najlepszych propozycji wyróżnionych zarówno przez jury, jak i internautów to:

•Twaróg z nowalijkami - jogurtem, rzodkiewką, szczypiorkiem, pietruszką, solą i pieprzem podawane z pieczywem;
•Jajecznica ze szczypiorkiem na maśle;
•Ciepłe drożdżowe bułeczki z masłem, gęstym musem jabłkowym, miodem lub twarożkami;
•Talerz polskich wędlin: szynka różowa, szynka biała, pasztetowa, kiełbasa wiejska;
•Jajko na miękko kurki zielononóżki kuropatwianej z masełkiem ubitym z mleka krowy polskiej nizinnej z odrobiną kamiennej soli z Wieliczki.

Spośród tych propozycji zostanie wyłoniony Kanon Polskiego Śniadania.