Bloger Tygodnia - Ewa Sidor

  • 6

Dzisiaj w cyklu Bloger Tygodnia odwiedzamy Ewę Sidor i jej pełen ciekawych inspiracji blog Moja Kuchnia Malutka.

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Bloger Tygodnia - Ewa Sidor

W cyklu Bloger Tygodnia doceniamy kulinarnych blogerów - bardziej i mniej znanych, zarówno tych obecnych na gotujmy (częściej lub rzadziej) lub nie. Jeżeli chcielibyście znaleźć się w rubryce piszcie na redakcyjną skrzynkę - redakcja.ludzie.gotujmy.pl Czekamy też na sugestie kogo chcielibyście zobaczyć wśród Gwiazd w Kuchni.

Co więcej - każda blogerka (lub bloger) wyróżniona kiedykolwiek w tej rubryce dostanie też 500 wirtuali nagrody!

Dzisiaj na nasze pytania odpowiada Ewa Sidor, autorka bloga "Moja kuchnia malutka", który możecie odwiedzić pod adresem mojakuchniamalutka.blogspot.com


Gotuję i bloguję bo...

Gotowałam zawsze jako dziecko, a potem młoda panienka. Piekłam torty, ciasta dla znajomych, pomagałam przy ślubach czy komuniach. Skończyłam szkołę gastronomiczno-hotelarską, miałam praktyki w kuchni, pracowałam też w hotelowych kuchniach, cukierni i w barze. Można więc powiedzieć, że moje życie zawsze kręciło się wokół gastronomii. Teraz gotuję więcej, ponieważ jestem na ciągłej diecie i wymyślam nowe, lekkie dania.

Bloguję, aby zanotować to co ugotowałam, może komuś się spodoba, może komuś podsunę pomysł na jakieś danie. Może ktoś się wyżyje i poprawi sobie humor krytykując mnie... :)



Najbardziej niedoceniony kuchenny gadżet

Gadżety w kuchni.. To uwielbiam! Najbardziej lubię piękne talerze, miseczki i szklaneczki. Typowy gadżet, który uważam za niedoceniony  to chyba siekaczka do ciasta i patelnia grillowa! 

Skąd czerpiesz kulinarne pomysły?

Moje dania są proste i tanie. Idę do sklepu, na targ i widzę jakiś owoc, warzywo, przyprawę i już mam w głowie pomysł na potrawę.

Określ w jednym zdaniu swój styl gotowania

Tak jak wspomniałam - kuchnia prosta dostępna dla każdego z składników, które zawsze mamy w domu . Często wykorzystuję makaron, ziemniaki czy inne produkty, które zostały z ubiegłego dnia i obiadu. W mojej kuchni nic się nie marnuje. Preferuję zdrową kuchnię - królują kasze, ziarna, ryby, warzywa i owoce. Unikam tłuszczów pochodzenia zwierzęcego i czerwonego mięsa.

Wymień swoje największe kulinarne sukcesy i porażki

Każda potrawa jaka smakuje mojej rodzinie to mój sukces. Co do porażek - żadnej nie pamiętam, to chyba nie były straszne.



Kulinarny idol

Kulinarnych idoli nie mam, ale lubię książki i kuchnię pana Roberta Sowy, Karola Okrasy czy Pascala Brodnickiego.
Ostatnio odkryłam książki Moniki Mrozowskiej-Szaciłło, mamy dużo wspólnego i gotujemy też podobnie. Polubiłam ją od pierwszego przepisu!

Czego nigdy nie weźmiesz do ust?

Lubie poznawać nowe smaki, zapachy ale mam swoje granice. Nie zjadłabym robaka nawet najlepiej przyrządzonego.

Gdybym była potrawą byłabym...

Powiedziałabym rybą jakąś grillowaną lub pieczoną, z ziołowym dipem, ale mam męża wędkarza, więc może postawię na sałatkę kolorową - prostą, ale taką dobrze doprawioną z pikantnym sosem.

Co lubisz robić, jak już nie gotujesz?

Mieszkam w Bieszczadach, więc wolne chwilę spędzam chodząc po górach. Mam także piękną działeczkę skąd pochodzą moje zdrowe warzywka i owoce. Działce poświęcam dużo czasu, ale jest to czas spędzony rodzinnie. Dużo czasu poświęcam też dzieciom, uczę się z nimi i pomagam w lekcjach. Jestem bardzo rodzinną osobą.

Jaki swój przepis chciałabyś polecić czytającym?

Dziś polecę danie które jest chyba najbardziej w moim stylu. Danie zdrowe, proste i szybkie. Jest lekkie i dietetyczne. Przepis w proporcjach dla dwóch osób.

Dorada z piekarnika z puree ze szpinaku



Składniki:

-2 garście szpinaku (najlepiej świeżego);
-2 ziemniaki;
-2 ząbki czosnku;
-sól morska do smaku;
-pieprz biały;
-cytryna ,kawałek;
-2 ryby dorady;
-szczypior.

Przygotowanie:

Doradę myjemy, osuszamy, solimy i doprawiamy pieprzem. Do brzuszka wkładamy kawałek cytryny. Rybę pieczemy ok. 20 min w piekarniku. Szpinak myjemy i gotujemy ok. 5 minut . Ziemniaki obieramy i gotujemy w osolonej wodzie.

Ugotowany szpinak odcedzamy, dodajemy do niego ugotowane ziemniaki, sól, pieprz i wyciśnięty czosnek - miksujemy.

Upieczoną doradę układamy na talerzu i podajemy z ciepłym puree. Posypujemy posiekanym szczypiorem. Jeżeli ktoś nie jest na diecie to do puree można dodać łyżkę masła.

Jeszcze raz zapraszamy do odwiedzin bloga Ewy, a także do jej przepisów na gotujmy, gdzie jest znana jako iwa643 >>>