Brytyjka jadła tylko pizzę przez 31 lat!

  • 1

33 letnia mieszkanka Londynu przez większość życia żywiła się wyłącznie pizzą.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Brytyjka jadła tylko pizzę przez 31 lat!
Claire Simmons przez większość swojego życia żywiła się tylko pizzą, co bardziej zaskakujące – jada tylko pizzę z serem i pomidorami, rezygnując z innych dodatków.

Ostatnio jej lekarz stwierdził, że kontynuowanie takiej diety może skończyć się nawet śmiercią z powodu braku w niej koniecznych witamin i minerałów. Przypadłość Claire została zdiagnozowana jako Selective Eating Disorder (SED), czyli zaburzenie, które polega na jedzeniu tylko kilku ulubionych produktów, który zazwyczaj połączony jest z lękiem przed jedzeniem rzeczy nowych i nieznanych.

Sama Claire tłumaczy, że jest zdrowa, a zawdzięcza to treningowi i piciu dużej ilości wody. Jak sama mówi, nie znosi żartów na temat swojej dolegliwości – warzywa i owoce naprawdę ją przerażają.

Przypadek Claire żywiącej się tylko pizzą to tylko jeden z kilku ostatnio ujawnionych w Wielkiej Brytanii – wcześniej ujawniła się kobieta, która przez 15 lata jadała tylko kawałki kurczaka w panierce, a ostatnio mężczyzna, który przez 30 lat żywił się tylko mięsem zwierząt – ofiar wypadków znajdowanych przy drodze.