Bogini Nigella

Przepisy jej autorstwa wzbudzają takie samo zainteresowanie jak jej – nierzadko skandalizująca – prywatność. Poznajcie pikantne szczegóły z życia Nigelli Lawson.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Bogini Nigella
fot. www.instagram.com/canalcocina/
Nigella od lat uznawana jest za jedną z najbardziej rozpoznawalnych prezenterek kulinarnych nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie. Kusi swoimi przepisami na pyszne potrawy, wyzywającym zachowaniem i krągłymi kształtami podkreślanymi przez obcisłe stroje. Nigella w niezwykły sposób łączy swoją kipiącą kobiecość z talentem kulinarnym i wielką pasją do gotowania. Nie bez przyczyny w Wielkiej Brytanii nazywana jest „kulinarną boginią”. Choć jej światowa kariera kucharska rozwinęła się do naprawdę imponujących rozmiarów, życie prywatne nie zawsze układało jej się szczęśliwie.

Przyszła na świat w Londynie w 1960 roku w rodzinie polityka Nigela Lawsona i Vanessy Salomn. W wieku 19 lat rodzice rozwiedli się, najprawdopodobniej z powodu błyskotliwej kariery ojca, który całkowicie poświęcał się pracy, za to zupełnie nie bywał w domu. Marzeniem młodej Nigelli było połączenie dwóch pasji – gotowania i pisania, ale ostatecznie ukończyła filologię średniowiecza. Karierę kontynuowała pisząc artykuły literackie do „Sunday Times” oraz kulinarne do tygodnika „The Spectator”.

 

A photo posted by Canal Cocina (@canalcocina) on


Pierwszy program kulinarny poprowadziła w 1999 roku. Był to format „Nigella gryzie” emitowany w Channel 4. Później było również „Wieczne lato z Nigellą” oraz po prostu „Nigella!”. Za sposób, w jaki opowiada o jedzeniu i to, że widać jaką przyjemność jej to sprawia, pokochały ją miliony ludzi. Wydała szereg książek kulinarnych m.in. „Lato w kuchni przez okrągły rok”, „Kuchnia. Przepisy z serca domu”, „Nigella ucztuje” i wiele innych. Stała się popularna nie tylko w swoim rodzinnym kraju, ale i na całym świecie.

W życiu prywatnym nie układało jej się tak kolorowo. Jej pierwszym mężem był John Diamond. Byli szczęśliwym małżeństwem przez prawie 10 lat i doczekali się dwójki dzieci: Cosimy i Bruna. Niestety w 2001 jej mąż zmarł na raka przełyku. Wkrótce po jego śmierci Nigella ponownie stanęła na ślubnym kobiercu, tym razem z o wiele starszym od siebie Charlesem Saatchim, znanym przedsiębiorcą, milionerem i ambasadorem sztuki. Rozwiedli się po zaledwie dwóch latach, po tym jak prasę obiegły skandaliczne zdjęcia, na których widać jak Charles dusi przestraszoną Nigellę w restauracji. Podobno sąd orzekł rozwód w niecałą… minutę.

Publiczny wizerunek Lawson został wtedy mocno nadszarpnięty: oto z pewnej siebie kobiety sukcesu stała się ofiarą przemocy domowej. Jej historia pokazała, że niezależnie od stanu konta, zdobytej popularności i sukcesów zawodowych, ludzie mogą być bardzo nieszczęśliwi i borykać się z różnymi rodzinnymi problemami.