Kaczka po smoleńsku - nowy smak chipsów?

  • 3

W głosowaniu internautów na nowy smak chipsów Crunchips drugie miejsce zajęła "Kaczka po smoleńsku".

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Kaczka po smoleńsku - nowy smak chipsów?
15 lutego 2011 Crunchips ogłosił konkurs na nowy smak chipsów pod hasłem "Zaprojektuj imprezowe opakowanie". O zdanie postanowił spytać konsumentów - w końcu to oni wiedzą najlepiej co im zasmakuje.

W ten oto sposób ci najbardziej kreatywni zaczęli zgłaszać swoje projekty. Na zgłoszone projekty można było następnie oddawać głosy. Wszystko przebiegałoby bez większych emocji gdyby nie to, że wśród zgłaszających znaleźli się niekoniecznie ci, którzy chcieli wziąć udział w bądź co bądź poważnej kampanii, a jedynie zaistnieć w sieci.

Wśród projektów konkursowych znalazł się pomysł kontrowersyjny - przedstawiający twarz Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, samolot oraz hasło "KACZKA PO SMOLEŃSKU".

Projekt wystarczyłoby usunąć i po krzyku - bez krzyku się jednak nie obeszło, bo projekt z głosowania nie został w porę wycofany, co więcej - zdążył zająć 2. miejsce, a za zajęcie drugiego miejsca przysługuje nagroda.

Nagrody nie będzie, projekt został usunięty - ale aferę wywołał. I jeśli o to chodziło autorowi projektu - dopiął swego zyskując popularność. Na pozostałe projekty opakowań można głosować do końca marca.

A my chipsów o smaku "Kaczki po smoleńsku" w sklepach nie zobaczymy . Być może w konkursie na największy niesmak miałaby spore szanse.