Chłodziarki i zamrażarki Vario

Seria chłodziarek i zamrażarek Vario jest pierwszym tego typu modułowym systemem w pełni zintegrowanych urządzeń do zabudowy na rynku.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Chłodziarki i zamrażarki Vario
Chłodziarki, zamrażarki, chłodziarko-zamrażarki i chłodziarki do wina można w dowolny sposób zestawiać ze sobą, tworząc w domowej kuchni własne kompozycje dostosowane do potrzeb. Drzwi urządzeń mogą być wykończone frontem meblowym lub - jako wyposażenie dodatkowe - stalą szlachetną lub aluminium.

Zdjęcie powyżej przedstawia zestaw urządzeń serii Vario złożony z: chłodziarki RC 472, zamrażarki z dystrybutorem kostek lodu i wody RF 463, chłodziarko-zamrażarki RB491 oraz chłodziarki do wina RW 414 ze szklanymi drzwiami.

Nowe urządzenia Vario marki Gaggenau to najwyższy komfort. Wnętrze urządzeń wykończone jest stalą szlachetną. Na nową formę oświetlenia składają się górne lampki punktowe oraz szerokie boczne panele jarzeniowe. Szklane półki dają się niezwykle łatwo przestawiać. Ciekawostką jest jedna półka przesuwana mechanicznie – wystarczy nacisnąć przycisk, a półka sama przesuwa się w pionie. Wszystkie te elementy dają wiele nowych możliwości zagospodarowania wnętrza według potrzeb.

Masywne półki w drzwiach chłodziarek są wykonane z stopu lekkiego aluminium. Nowe rozwiązanie cyrkulacji powietrza we wnętrzu drzwi zapewnia stałą równomierną temperaturę zarówno na półkach w drzwiach, jak i w samym wnętrzu chłodziarki. Maksymalny kąt otwarcia drzwi wynosi 115°, a wszystkie szuflady i półki można swobodnie wysuwać już po otwarciu drzwi na 90°.

Zamrażarki serii Vario także mają wnętrze wykonane ze stali szlachetnej. Metalowe półki można łatwo przestawiać, a ich uzupełnieniem są dwie przezroczyste, całkowicie wysuwane szuflady. W kostkarce umieszczonej wewnątrz urządzenia mieszczą się 4 kg kostek lodu. Urządzenie RF 463 ze stałym przyłączem wody jest wyposażone dodatkowo w dystrybutor lodu i wody w drzwiach.

Chłodziarka do wina ma dwie osobno sterowane strefy chłodzenia, w których temperatura jest regulowana elektronicznie, w zakresie od 5°C do 18°C. Służy do przechowywania i temperowania win białych i czerwonych. Pomieści aż 103 butelki ulubionych trunków. Dziesięć w pełni wysuwanych regałów z drewna bukowego w aluminiowych profilach można na życzenie wyposażyć dodatkowo we wkładki do prezentacji najcenniejszych win. Dostępna jest także aluminiowa półka do przechowywania otwartych butelek i dekanterów. Oświetlenie wnętrza można włączyć także przy zamkniętych drzwiach.

Wszystkie nowe chłodziarki Vario pracują najciszej spośród wszystkich chłodziarek tej klasy, a efektywność energetyczna A+ zapewnia maksymalną oszczędność energii. Każda z zamrażarek została wyposażona w standardzie w system NoFrost zapobiegający osadzaniu się lodu wewnątrz urządzenia i na przechowywanych produktach.

Więcej szczegółów na stronie: www.gaggenau-agd.pl 


Podstawowe dane prezentowanych urządzeń Vario:

o Nazwa produktu: Chłodziarka
o Symbol: RC472
o Zakres temperatur: od +2 do +8C
o Pojemność: 410 l
o Klasa efektywności energ.: A+

o Nazwa produktu: Zamrażarka z dystrybut.
o Symbol: RF463
o Zakres temperatur: od -14 do -25C
o Pojemność: 294 l
o Klasa efektywności energ.: B

o Nazwa produktu: Chłodziarko-zamrażarka
o Symbol: RB491
o Pojemność chłodziarki: 392 l
o Zakres temperatur: od +2 do +8C
o Pojemność zamrażarki: 138 l
o Klasa efektywności energ.: A+ 

o Nazwa produktu: Chłodziarka do wina
o Symbol: RW414
o Zakres temperatur: od +5 do +18C
o Pojemność: 275 l (70 butelek)
o Zużycie energii: 0,79 kW/24h