Co polscy piłkarze zjedzą przed meczem z Grecją?

Do meczu otwarcia Euro 2012 drużyna przygotowywała się bardzo długo. Nie warto tego zepsuć słabym posiłkiem. Poznaj menu piłkarzy przed meczem z Grecją.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Co polscy piłkarze zjedzą przed meczem z Grecją?
Śniadanie - najważniejszy posiłek reprezentanta

Reprezentanci, którzy mieszkają podczas Euro w hotelu Hyatt mają zaplanowane trzy główne posiłki i podwieczorek. Menu na każdy z nich zostało podzielone na część zimną i ciepłą , tak więc oprócz wyboru szynek, serów, ryb i dżemów na śniadanie piłkarze będą mogli zjeść także jajka (sadzone, na twardo, miękko czy też omlety) albo naleśniki. Do wyboru będą także świeże warzywa i owoce oraz szeroki wybór soków wyciskanych ze świeżych owoców niegazowana (!) woda oraz kawa i herbata.

Lekki obiad przed meczem...

Obiad przed meczem nie może być ciężki, dlatego reprezentanci Polski dostaną rosół z kurczakiem i warzywami, grillowaną pierś z kurczaka, filet z piotrosza (ryba o bardzo chudym mięsie) oraz dodatki obfitujące w węglowodany, czyli paliwo organizmu – makarony i biały ryż.
Oprócz tego oczywiście warzywa i owoce, mięsa na zimno, a na zakończenie desery – ciasta cytrynowe i bananowe, ale bez pustych kalorii, czyli bez kremów i czekolady.

...i uczta po

Po, miejmy nadzieję, zwycięskim meczu na piłkarzy będzie czekała kolacja, podczas której będą mogli śmiało uzupełnić utraconą energię. W menu przewidziany jest wybór mięs - steki, kaczka z jabłkami oraz owoce morza (między innymi krewetki z grilla), a także pierogi z mięsem i barszcz czerwony z uszkami.