Czas na party

Dzięki tej książce możecie zabłysnąć wśród znajomych jako doskonali organizatorzy bardzo smakowitych przyjęć. Właśnie trwa karnawał.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Czas na party
 Bridget Jones, autorka "Party" nie przeoczyła chyba niczego.  Krok po kroku wytłumaczyła jak należy zaplanować przyjęcie: od pory dnia, policzenia kosztów poprzez wybór miejsca, kształtu zaproszenia do wyglądu wnętrza, stołu i bufetów.  Wie jak nadać właściwy styl zarówno proszonemu obiadowi jak i proszonej kolacji. Nie zapomina o przyjęciach dla dzieci. Szybko spakuje nas na piknik i zorganizuje grill wegetariański. Opowie trochę o sałatkach i trochę o chlebie.  Nie zapomni o liście napojów, które należy znać.  Przede wszystkim dostajemy bardzo efektowne przepisy. Mnie zaskoczyła tym na  małe cebulki gotowane w winie z kolendrą i oliwą. Na koniec desery, których zdjęcia wyglądają jak z krainy baśni. To trzeba podkreślić,  zdjęcia wszystkich potraw są w stanie nas przekonać do ich wykonania. 

 „Koktajle”, które zredagował Stuart Walton,  to mowa o tym jak przyrządzić wspaniałe drinki z wódek, likierów, wina, piwa i napojów bezalkoholowych.  Autor wyjaśnił, jaki  alkohol wlać do jakiego kieliszka i czym go udekorować.  Zdradził tajniki pracy barmana i zamieścił ponad 600 przepisów na przeróżne koktajle znane już od XIX wieku w Stanach w po te najmodniejsze naszych czasów.  Jest barwnie i wystrzałowo. 
 
P.S. Na śniadanie po party  zrobiłam  jajecznicę z wędzonym łososiem według przepisu podanego w tej książce.  Wyśmienita. 
 
„Party. Przepisy i koktajle”
Wydawnictwo Arkady