Czekoladowe rekordy Guinessa

Zobacz listę ciekawych, czekoladowych rekordów wpisanych do Księgi rekordów Guinnessa.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Czekoladowe rekordy Guinessa
Największy kubek gorącej czekolady został stworzony w styczniu 2013 roku przez mieszkańców miejscowości Tampa na Florydzie. W projekcie brało udział 300 dzieci, które napełniły ogromny kubek 3331 litrami gorącej czekolady, a następnie udekorowały ogromną ilością pianek.

 

Największa czekolada na świecie powstała w październiku 2011 roku w miejscowości Somercotes w Wielkiej Brytanii. Rekordowa czekolada jest kwadratowa - jeden bok ma 4 m długości, waży 5 ton i 792kg z tej "tabliczki" można zrobić 72 405 standardowych czekolad.

 

Największa rzeźba z czekolady powstała w maju 2012 roku w mieście Irvine w Kalifornii i przedstawiała replikę starożytnej świątyni Majów. Rekordowa rzeźba ważyła 8 ton 273 kg. Fabryka czekolady Qzina Speciality Foods, która stworzyła największą rzeźbę, w czasie bicia rekordu zapowiedziała zburzenie jej 21 grudnia 2012 roku, czyli w dniu zapowiadanego przez Majów końca świata. 

 

Najdłuższy pociąg z czekolady powstał w listopadzie 2012 roku i jest dziełem maltańskiego cukiernika Andrewa Farrugia. Cukiernik tworzył dzieło 29 dni. Najdłuższa rzeźba z czekolady przestawiająca pociąg waży 1250 kg. Dzieło składa się z dwóch części. W skład pierwszej wchodzi 7 wagonów odzwierciedlających wagony belgijskiej kolei. Druga części projektu to standardowe wagony z przedziałami. Autor uśmiechnął się także w stronę Polski i stworzył  wagon analogiczny do polskiego WARSu.