Dania kuchni polskiej w Austrii

Grupa Kościuszko Polskie Jadło serwowała dania kuchni polskiej na lodowcu Hintertux w austriackim rejonie Zillertal.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Dania kuchni polskiej w Austrii
W okresie od 27 kwietnia do 2 maja br. na terenie stacji narciarskiej i wybranych lokalach pod lodowcem tradycyjne dania naszej kuchni uświetniły obchody Dni Polskich, kończących sezon narciarski 2008/2009. W ramach poszerzania działalności biznesowej poza obszar naszego kraju, Grupa Kościuszko Polskie Jadło promowała polskie smaki w austriackim rejonie Zillertal w ramach Wielkiej Polskiej Majówki organizowanej już po raz czwarty na lodowcu Hintertux z okazji zakończenia sezonu narciarskiego.

„Bardzo się cieszę, że prezentacja kuchni polskiej w wykonaniu Grupy Kościuszko Polskie Jadło będzie mogła mieć taką znakomitą oprawę, którą bez wątpienia są najbardziej urokliwe narciarskie kurorty austriackich Alp. Prezentując nasze regionalne dania nie tylko przygotowujemy się do stałej współpracy, którą rozpoczniemy od września br. ale myślimy o znacznie szerszej ekspansji zarówno na rynek austryjacki jak i niemiecki. Kontynuacja tego projektu będzie zależna od przyjęcia naszej oferty przez potencjalnych klientów.” – powiedział Jan Kościuszko, Prezes GKPJ

Szef kuchni Gościńca Polskie Jadło w Czechowicach-Dziedzicach serwował gościom odpoczywającym na lodowcu tradycyjne polskie specjały, wśród których królowały zupy (kwaśnica na ziobrze, zupa z prawdziwków z łazankami i barszcz czerwony), mięsa (kotlet schabowy, golonka zapiekana w miodzie i czosnku, zrazy wołowe i żeberka na ostro), kilka rodzajów pierogów, bigos, placki ziemniaczane oraz domowego wyrobu ciasta i naleśniki na słodko z serem
lub konfiturami. Dodatkową atrakcją dla gości były swego rodzaju pojedynki dań polskich i austriackich, w których o laur pierwszeństwa walczyły np. polski schabowy i austriacki Wienerschnitzel, kicha z kapustą i Tafelspitz, czyli gotowana wołowina z sosem jabłkowym czy schab nadziewany grzybami i cebulą i Krenfleisch, czyli wieprzowina z chrzanem.

Promocja polskiej kuchni trwać będzie także po zakończeniu imprezy: GKPJ dostarczać będzie dania gotowe własnej produkcji do supermarketów i sieci sklepów w rejonie Zillertal. Dania gotowe w opakowaniach cateringowych dostarczane będą także do kilkunastu stacji narciarskich, zaś kolorowe (żółte, zielone i czerwone) pierogi do miejscowych restauracji i barów.