Jedyne takie miejsce w Polsce - Organic Coffee & more

Trochę ponad tydzień temu na ul. Pięknej 19 w Warszawie otworzyła się kawiarnia Organic Coffee & more. Oryginalny wystrój i bardzo prestiżowa lokalizacja to jedynie część innowacyjnej oferty tego miejsca. Zobaczcie co oferuje Organic Coffee & more. Zapraszamy!

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Jedyne takie miejsce w Polsce - Organic Coffee & more
fot. Informacja prasowa

Wszystko, co można kupić w kawiarni jest w 100% ekologiczne certyfikowane, począwszy od przypraw, poprzez kawę, ciastka, kanapki oraz sałatki, a skończywszy na ciastach i tartach na słodko i słono.Jednocześnie ceny całego menu są atrakcyjne, zwłaszcza biorąc pod uwagę rynkowe ceny żywności ekologicznej. Espresso na bazie kawy z certyfikatem ekologicznym oraz Fairtrade kosztuje 7 zł, koszt kanapek na zimno lub ciepło waha się w granicach 8 – 14 zł.

„Taki był pomysł. Przyjęliśmy na siebie rolę trochę pionierską – sprawienie, by żywność ekologiczna była dostępniejsza i przystępniejsza cenowo to jeden z naszych celów. Chcemy, by nasi klienci mieli wybór: równie smaczne lub smaczniejsze menu w takiej samej lub odrobinę wyższej cenie niż konwencjonalna żywność, ale zdecydowanie zdrowiej. Oczywiście – wiąże się to z przełamaniem pewnego stereotypu. Zdajemy sobie też sprawę, że za chwilę pojawią się pytania o rentowność. Nie ukrywamy, że mamy zdecydowanie niższą marżę – żywność ekologiczna jest bardzo droga. Dlatego w swoim planie rozwojowym zakładamy po prostu skalowanie biznesu; powstawanie kolejnych kawiarni i to już w najbliższej przyszłości. To szansa na wypracowanie choć trochę mniejszego food cost.” – mówi James Hancock, właściciel firmy zarządzającej kawiarnią.„To pierwsze miejsce tego typu w naszym kraju. Istnieją punkty, które oferują produkty ekologiczne, ale jest to mocno ograniczony wybór – np. tylko soki lub sama kawa. W naszej kawiarni wszystko jest z certyfikatem. W dodatku – pokazujemy to na każdym kroku. Na ścianach powieszone są certyfikaty naszych dostawców, więc każdy gość może nas sprawdzić. To chyba jedyny sposób, by udowodnić, że jesteśmy prawdziwi w swoim koncepcie. Docieramy ze swoją ofertą nie tylko do ludzi świadomych zalet żywności bio, ale również do każdego innego człowieka, który chciałby odżywiać się choć odrobinę zdrowiej niż do tej pory. Stąd nieprzypadkowa lokalizacja pierwszej kawiarni – w samym centrum Warszawy. Grupą docelową są również rodzice z dziećmi – sami jesteśmy rodzicami i zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielu chciałoby, by ich dzieci jadły zdrowiej. W naszych kawiarniach dajemy im taką gwarancję.  ” – dopowiada Ewelina Błaszczyk, współwłaścicielka.Firma zakłada dalszy, sieciowy rozwój. Wkrótce powstaną kolejne punkty – planowane są na Mokotowie i Wilanowie.

Więcej informacji uzyskacie na oficjalnej stronie Organic Coffee & more oraz na stronie facebook'a kawiarni.

Informacja prasowa