Kompania Piwowarska mecenasem

Co łączy Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski, Bibliotekę Raczyńskich i Teatr Ósmego Dnia ? Mecenat Kompanii Piwowarskiej.

         
ocena: 2/5 głosów: 1
Kompania Piwowarska mecenasem
Sponsoring finansowy przyczynia się do wspierania kultury, sportu i działalności społeczności lokalnych. Społeczne zaangażowanie Kompanii Piwowarskiej wzmacnia dobry wizerunek firmy, nadaje jej tożsamość i uwiarygodnia ją w oczach społeczności lokalnej.

- Jesteśmy firmą o zasięgu ogólnopolskim, ale funkcjonujemy w ramach społeczności lokalnych i na nich koncentrujemy nasze społeczne zaangażowanie. Nasza obecność w Poznaniu, Tychach i Białymstoku, w miastach, w których znajdują się browary KP, przekłada się nie tylko na znaczące kwoty podatków (od nieruchomości, od środków transportowych, część podatków dochodowych) zasilających budżety miast i województw. Budujemy także bliskie więzi ze społecznościami lokalnymi, wspierając ważne wydarzenia sportowe, artystyczne, rozrywkowe oraz działalność społeczną. Nasze wsparcie wpływa na podniesienie jakości życia mieszkańców i stabilności naszego otoczenia – mówi Paweł Kwiatkowski – Dyrektor ds. Corporate Affairs Kompanii Piwowarskiej. Tak jest na przykład w Wielkopolsce.

Kompania Piwowarska mecenasem sportu

Kompania Piwowarska to firma od lat związana ze sportem. Wspiera kluby sportowe, polskich olimpijczyków oraz reprezentację Polski w piłce nożnej. Ale nie tylko. Wspiera również – najczęściej za pośrednictwem swych marek – kluby sportowe z terenu, na którym działa.

Lech PILS od 2 lat wspiera łącznie 11 wielkopolskich drużyn - kluby żużlowe: PSŻ Poznań, Unię Leszno oraz Start Gniezno, piłkarskie: Aluminium Konin, Victorię Września, Tura Turek oraz Nielbę Wągrowiec, koszykówki: KK Politechnikę Poznań i Stal Ostrów. Marka wspiera także szczypiornistów Sparty Oborniki oraz siatkarki PTPS Farmutil Piła.

Pod koniec czerwca lider polskiego rynku piwowarskiego podpisał umowę sponsorską z Organizacją Środowiskową Akademickiego Związku Sportowego w Poznaniu. To kontynuacja trwającej już 5 lat współpracy.

- Pomoc Kompanii Piwowarskiej w organizacji Akademickich Mistrzostw Wielkopolski jest ogromna. Dzięki niej mogliśmy poszerzyć ilość dyscyplin, w których rozgrywane są zawody, a dodatkowa motywacja w postaci stypendiów bardzo korzystanie wpływa na wyniki osiągane przez rywalizujące ze sobą zespoły – twierdzi Tomasz Szponder prezes zarządu Organizacji Środowiskowej AZS.

Kompania Piwowarska już po raz szósty objęła swoim patronatem Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski fundując – jak co roku - stypendia dla najlepszych studentów – sportowców o łącznej wartości 20 tys. zł.
Poznańska impreza to największa tego typu impreza sportowa w Polsce, w ramach której w tym roku rywalizowało ponad 5 tys. studentów i studentek w 55 dyscyplinach sportowych.

Kompania Piwowarska mecenasem kultury

W Wielkopolsce pod opieką Kompanii Piwowarskiej jest nie tylko sport, ale i kultura. Lider polskiego rynku piwowarskiego wspiera m.in. Bibliotekę Raczyńskich. W ramach tego mecenatu ostatnio została wykonana renowacja jednego z dzieł z bibliotecznych zbiorów – liczącej sobie już 150 lat pozycji „Atlas der Provinz Posen”.

- Jest to wydany w formie atlasu kompletny zbiór 26 arkuszy map powiatów Wielkiego Księstwa Poznańskiego. Mapy zostały wydane w Głogowie ok. 1858 r. nakładem znanej oficyny Carla Flemminga. To bardzo rzadkie wydawnictwo stanowi cenne źródło dla historyków i badaczy dziejów Wielkopolski – tłumaczy Wojciech Spaleniak - Dyrektor Biblioteki Raczyńskich.

Biblioteka Raczyńskich to najstarsza i jedna z najciekawszych pod względem zbiorów biblioteka publiczna Polsce, na trwałe wpisana w dzieje oraz tradycję Poznania i Wielkopolski. Codziennie 57 oddziałów biblioteki odwiedza blisko 4500 osób, wypożyczając tysiące książek, a także biorąc udział w licznych programach kulturalnych - takich jak przeglądy nowości wydawniczych, spotkania z autorami, pokazy zabytkowych zbiorów specjalnych, konkursy literackie czy wystawy tematyczne.

Kompania Piwowarska jako mecenas biblioteki aktywnie wspiera jej działania w zakresie edukacji kulturalnej, zakupie i konserwacji cennych wolumenów, a także wzbogaceniu jej w sprzęt komputerowy.
Komputery przekazane przez Kompanię Piwowarską umożliwiają szybsze przeglądanie bibliotecznych zasobów oraz informują czytelników o dostępnych pozycjach. Ze zbiorów Biblioteki można dziś korzystać nie tylko wypożyczając książki, ale także przeglądając mikrofilmy i Internet. Tą drogą, nie wychodząc z domu, można sprawdzić on-line, czy dana książka jest w zbiorach biblioteki.

To nie jedyna instytucja kulturalna Wielkopolski znajdująca się pod opieką Kompanii Piwowarskiej. Dzięki jej wsparciu wizytówka Poznania - Teatr Ósmego Dnia - może realizować wiele wspaniałych i ambitnych sztuk teatralnych.

Marka LECH Pils, ze względu na swój regionalny charakter, wspiera w Wielkopolsce wydarzenia nawiązujące do tradycji regionu, jak: „Imieniny ulicy św. Marcina”, „Dni Pyrlandii” czy np. Jarmark Świętojański, a także sponsoruje Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Bez wsparcia instytucji oraz imprez kulturalnych i sportowych jakie udziela Kompania Piwowarska życie społeczności lokalnych w Wielkopolsce byłoby z pewnością uboższe.