Dom pachnący świeżością... Naturalnie!

  • 1

Dzięki znajomości kilku prostych trików szybko i skutecznie pozbędziecie się nieprzyjemnych zapachów ze swojego mieszkania. Zamiast inwestować w drogie i nieskuteczne odświeżacze powietrza, przetestujcie moje metody. Polecam!

         
ocena: 5/5 głosów: 5
Dom pachnący świeżością... Naturalnie!
fot. Fotolia

Dbanie, by nasz dom był czysty, pachnący i przytulny, wymaga od każdej pani domu dużo czasu i poświęcenia. Utrzymanie porządku nie jest rzeczą łatwą zwłaszcza dla gospodyń, które mają dodatkowe zajęcia.

Przy niedużym nakładzie pracy na szczęście są sposoby, aby nasze mieszkanie było miłe dla oka i wyglądało przytulnie. Nasze babki radziły sobie z tym znakomicie, więc skorzystajmy i my z ich doświadczeń, naprawdę warto.

W mieszkaniach, gdzie nie ma dobrej wentylacji i unosi się zapach stęchlizny i wilgoci - przykładowo - w szafach ściennych czy na buty, wkładamy skórki z pomarańczy albo goździki i umieszczamy w środku.

Przykry zapach w lodówce albo w kredensie zniwelujemy, gdy wstawimy świeżo upaloną gorącą kawę albo upalony na karmel cukier, jeszcze gorący. Bardzo szybko poskutkuje.

Gdy w kuchni panuje niemiły zapach, szybko można go usunąć za pomocą ziół. Do naczynia wlewamy wodę, jak się zagotuje dodajemy dużą łyżkę mięty i łyżkę majeranku. Gotujemy powoli aż 3/4 wywaru się wygotuje. Następnie należy otworzyć okna na oścież i wietrzyć.

Można zastosować inne zestawy „zapachowe”: do gotującej się wody wsypujemy troszkę goździków i ziele jałowca albo suche skórki z pomarańczy i małą łyżeczkę nasion anyżu. Jeszcze inny zestaw to skórki (świeże albo suszone) owoców cytrusowych z dodatkiem ziela angielskiego i liść laurowy.

W pomieszczeniu, gdzie przebywają palacze, zapach dymu tytoniowego można zniwelować wstawiając kilka zapalonych świec, płomień świecy złagodzi przykry zapach. Można również rozłożyć w kilku miejscach owoce cytrusowe, wbijając w ich skórkę goździki.

W mieszkaniu, gdzie przebywają palacze powinno być bardzo dużo zieleni, rośliny filtrują powietrze, poprawiają mikroklimat i częściowo niwelują przykry zapach papierosów.