Dynia afrodyzjakiem? Ciekawostki na temat dyni

Niepozorna dynia kryje w sobie wiele ciekawostek.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Dynia afrodyzjakiem? Ciekawostki na temat dyni
Pestki dyni zawierają tokoferol znany jako witamina płodności. Wpływa na popęd seksualny, ma działanie afrodyzjakalne.Tak więc na długie jesienno-zimowe wieczory jako przekąskę użyj pestek dyni. Będziesz zadowolona ty i twój partner. Poza tym są one niskokaloryczne i unikniesz w ten sposób spożywania popularnych niezdrowych przekąsek.

Dynia jest bardzo zdrowa,zawiera wiele potrzebnych do normalnego funkcjonowania minerałów. Zawiera potas odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i serca. Żelazo - dlatego spożywanie dyni zapobiega anemii. Magnez szczególnie ważny dla koncentracji i prawidłową pracę mięśni. Cynk odpowiedzialny za odporność i wygląd skóry. Mnie to już przekonuje to zajadania się dynią.

Dynię można stosować jak maseczkę na twarz.Jest to tani ale skuteczny sposób.Potrzebujemy miąższu z dyni który dokładnie rozgniatamy i nakładamy na twarz i szyję na około 20 minut.W dalszej kolejności zmywamy letnią wodą.Działa oczyszczająco odświeżająco.Można dodać 2 łyżki jogurtu naturalnego,pozostawić na 45 minut i nałożyć na twarz-jest to maseczka dla cery tłustej.