Dzień Skandynawski – festyn rodzinny

Już 27 maja 2012 w Bydgoszczy wielki piknik – Dzień Skandynawski ma na celu przybliżyć uczestnikom dziedzictwo Danii, Norwegii i Szwecji.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Dzień Skandynawski – festyn rodzinny

Uniwersytet Mikołaja Kopernika Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy organizuje Festyn rodzinny- Dzień Skandynawski. Jego celem jest zapoznanie uczestników z dziedzictwem Danii, Norwegii i Szwecji, czyli krajów, z których pochodzą studenci kierunku lekarskiego prowadzonego w języku angielskim w bydgoskiej uczelni.

W październiku 2009 w Collegium Medicum naukę rozpoczęło kilkunastu studentów medycyny ze Skandynawii. Teraz na trzecim roku działalności studiów anglojęzycznych w Bydgoszczy uczy się 70 przyszłych lekarzy z Norwegii, Szwecji i Danii.

Podczas Dnia Skandynawskiego organizatorzy gwarantują wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, w większości związane z kulturą krajów skandynawskich – i tak na przykład można będzie wziąć udział w warsztatach tańców skandynawskich czy degustacji potraw skandynawskich. Przewidziany jest ekspresowy kurs języka norweskiego i szwedzkiego oraz budowanie z klocków lego pod okiem profesjonalistów.

Podczas imprezy zostanie pokazana wystawa Ambasady Szwecji, "Pejzaże kryminalne" – nie bez przyczyny Skandynawskie kryminały są uważane za najlepsze na świecie.

Więcej informacji na stronie internetowej i fanpege’u.