Espressamente illy - włoska kawiarnia

  • 4

W Warszawie, przy ulicy Marszałkowskiej 62 powstała pierwsza w Polsce kawiarnia sieci „Espressamente illy”.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Espressamente illy -  włoska kawiarnia
Kawiarnia sieci „Espressamente illy” to miejsce szczególne pod każdym względem. Wysmakowana estetyka, niepowtarzalny design i niezrównany smak kawy illy już teraz odnajdziemy w samym centrum stolicy. Drugi lokal tej sieci zostanie uruchomiony wkrótce w Krakowie. 

Ekskluzywny bar kawowy Espressamente illy to kolejny rozdział w edukacyjnej encyklopedii kawy. Na świecie istnieje już ponad 130 barów w 22 krajach, na pięciu kontynentach. Od Nowego Jorku po Palermo, od Berlina do Szanghaju, w samych Włoszech jest ich około 50. To globalna koncepcja absolutnie nowoczesnych lokali. Illy zatacza coraz szersze kręgi, dlatego naturalną koleją rzeczy było pojawienie się Espressamente illy w Warszawie.

I tak w samym sercu stolicy, przy ulicy Marszałkowskiej 62, wyłania się miejsce, które każdym, najmniejszym nawet detalem przywołuje w pamięci obraz Włoch, czy to znany z podróży, czy z opowieści, czy też podejrzany na zdjęciach lub filmie. Przekraczając próg kawiarni, znajdujemy się, dosłownie, w innym miejscu, a dokładnie we Włoszech.

Każdy element, każdy szczegół wewnątrz lokalu jest dopracowany perfekcyjnie. Nie ma mowy o słabościach, ponieważ aranżacją wnętrz zajął się znany i wybitny włoski architekt oraz designer Luca Trazzi. To spójna koncepcja dla wszystkich lokali Espressamente na całym świecie. Charakterystyczny chromowy bar, który niczym lustro odbija obraz wnętrza lokalu jest centralną częścią kawiarni. Gra świateł wprowadza klimat ciepła i jednocześnie włoskiej codziennej atmosfery. Za barem wyszkoleni do perfekcji bariści dokonują misternych przygotowań parzenia kawy. Z pozycji wysokich barowych krzeseł możemy przyglądać się procesowi powstawania aromatycznego espresso, a dla chcących wypić kawę i skosztować typowych włoskich dań i deserów w miłym towarzystwie przygotowane są stoliki. Wszystko to okraszone maksimum elegancji, na najwyższym poziomie usług.
Pobyt w kawiarni Espressamente to prawdziwa i wyjątkowa uczta dla zmysłów, zwłaszcza zapachu i smaku. Oprócz unoszącej się w powietrzu niepowtarzalnej woni świeżo palonej kawy, możemy nasycić zmysł wzroku wyjątkowymi kolekcjami limitowanych edycji filiżanek, projektowanych przez wybitne osobowości ze świata sztuki. Ekspozycje umieszczone są w kawiarni, w stylowych gablotach.

Grzechem byłoby nie skorzystać z wiedzy, doświadczenia i zaangażowania illy w propagowaniu kultury picia kawy.
Kawa illy, to jeden z symboli Włoch, a filiżanka espresso to codzienny suplement życia każdego Włocha. Nikt nie zna się lepiej na parzeniu kawy, nikt lepiej jej nie podaje i nikt też nie mówi o kawie tak, jakby to była najpiękniejsza kobieta na świecie. To jedynie włoska umiejętność. "Kiedyś kawa była zwykłym trunkiem, ale to już przeszłość" - to słowa chętnie wypowiadane przez Andrea Illy, prezesa i dyrektora generalnego firmy. Rodzinna firma Illy z siedzibą w malowniczym Trieście, która od prawie 100 lat dostarcza kawowych rozkoszy smakowych, wyniosła kawę ponad przeciętność zwykłego trunku. To chyba największy na świecie znawca tajemnic czarnych ziaren i jedyny producent, który przyjął tak trudną rolę, jaką jest nauczanie klientów kultury spożywania tego czarnego naparu. To dzięki illy świadomość konsumentów, co do jakości kawy stale rośnie. 

Warszawa, Marszałkowska 62 – ten adres trzeba znać.
Espressamente illy czynne jest codziennie od 7:00 do 23:00.