Wiosenne i letnie weekendy w mieście

  • 1

Wiosenny weekend to upragniony czas odpoczynku - możemy wybrać jezioro, góry, las… Nie wszyscy mają takie szczęście. Jednak w mieście Warszawie też może być ciekawie.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Wiosenne i letnie weekendy w mieście
Miasta dbają o swoich mieszkańców i organizują wiele rozrywek kulturalnych. Mnóstwo koncertów, przedstawień w teatrach, wystawy, wstęp wolny na wiele wydarzeń. Imprezy plenerowe organizowane przez uczelnie wyższe, kluby oferujące dodatkowe rozrywki, jak muzyka na żywo. Rozrywek nie brakuje.

Dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest wypoczynek aktywny. Jazda na rowerze, pływanie, gra w tenisa, jazda konna. Świetną zabawę mogą dostarczyć gry zespołowe, koszykówka, siatkówka. Wiele szkół udostępnia boiska dla wszystkich chętnych. Wystarczy zebrać grupkę znajomych, która podzieli Wasz los, skazanych na miasto.

W pobliżu miast znajdują się lasy, gdzie można pojechać rowerem, a na miejscu zrobić uroczy piknik. Są również specjalnie wydzielone miejsca do zrobienia ogniska, bezpieczeństwo i świetna zabawa. Nawet w samym centrum miasta może być ciekawie. Wydaje nam się, że znamy nasze miejsce zamieszkania jak własną kieszeń, tymczasem na pewno jest wiele zakątków, w których jeszcze nie byliście. Muzeum, do którego wybieracie się od kilku miesięcy, teraz to idealny czas. Zoo i wyprawa nie tylko dla dzieci.

Puby i restauracje otwierają ogródki, gdzie można smacznie zjeść na świeżym powietrzu. Nowa la Boheme w Warszawie już 26 kwietnia otwiera swój ogródek. Przechadzając się w pobliżu Teatru Wielkiego, można zjeść pyszny lunch w mniej zobowiązującej atmosferze, upajając się pięknym widokiem Placu Teatralnego. Zupełny relaks, wspaniała kuchnia i pachnące, zielone krzewy w środku miasta.Można spędzić bardzo udaną majówkę nawet w mieście. Wystarczy uważnie rozejrzeć się i poszukać czegoś dla siebie, a wiosenny czy letni weekend może okazać się najlepszy.