Festiwal Kaszy i Żurawiny „Gryczaki 2012”

Już 11 sierpnia w parku miejskim w Janowie Lubelskim kolejna edycja tej ciekawej imprezy - nie tylko dla miłośników kaszy!

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Festiwal Kaszy i Żurawiny „Gryczaki 2012”
Festiwal Kaszy „Gryczaki” to impreza cykliczna, która odbywa się raz w roku w połowie sierpnia. Celem imprezy jest promocja sztuki kulinarnej, wysokiej jakości produktów regionalnych i tradycji związanych z wytwarzaniem domowych nalewek – wszystkich związanych z regionem. Jest również doskonałą okazją do upowszechniania twórczości ludowej, rękodzielnictwa i kultury naszego regionu.

W 2012 roku impreza odbędzie się między 11 a 12 sierpnia, w parku miejskim w Janowie Lubelskim. W programie jak co roku moc atrakcji – zawody kaszowych mocarzy – czyli swoistych strongmanów przerzucających zawzięcie wory z kaszą, pokazy pieczenia chleba na zakwasie i wyrobu serów. Swoje umiejętności zaprezentują także przedstawiciele ginących zawodów.

Można będzie podziwiać także uczestników konkursu na potrawę regionalną i najładniejsza posesję, a przygrywać będzie słynny zespół Jarzębina z Kocudzy – autorki hitu Euro2012 „Koko Euro spoko”.

Pokaż umiejętności kulinarnych da także Grzegorz Łapanowski.