Festiwal Kulinarny OSWAJAMY DZICZYZNĘ 2013

W dniach 18 i 19 października 2013 r. zapraszamy do Tomaszówka i Spały na kolejną edycję Festiwalu Kulinarnego "OSWAJAMY DZICZYZNĘ" oraz ogólnopolskie święto myśliwych i jeźdźców.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Festiwal Kulinarny OSWAJAMY DZICZYZNĘ 2013
fot. Fotolia

W trakcie tegorocznego Hubertusa Spalskiego wspólnie obchodzić będziemy jubileusz dziewięćdziesięciolecia Polskiego Związku Łowieckiego. W ramach realizowanego przez firmę Provincja projektu "Piastowski Szlak Kulinarny" przygotowany został program obfitujący w wiele atrakcji o charakterze myśliwskim i kulinarnym.
 

W piątek 18 października do kulinarnej rywalizacji staną w Tomaszówku mistrzowie i adepci szlachetnej sztuki przyrządzania dziczyzny. Zgodnie z przyjętą tradycją przeprowadzone zostaną trzy konkursy: Konkurs Kulinarny Profesjonalistów, Konkurs Kulinarny Pasjonatów oraz Konkurs Kulinarny Młodych Talentów. Wzorem lat ubiegłych nie zabraknie także Konkursu Nalewek Myśliwskich. Wydarzeniom tym towarzyszyć będą pokazy kulinarne a niewątpliwą atrakcją dla wszystkich będzie wspólne pieczenie dzika w tradycyjnym piecu chlebowym.
 

Drugiego dnia Festiwalu zapraszam Państwa do Spały, gdzie odbędzie się podsumowanie nie tylko bieżącej, ale i wszystkich poprzednich edycji Festiwalu Kulinarnego. Do udziału i wspólnego smakowania dziczyzny zaprosimy uczestników i laureatów konkursów z lat ubiegłych.
 

Tegorocznemu Festiwalowi Kulinarnemu "OSWAJAMY DZICZYZNĘ" towarzyszyć będzie promocja książki poświęconej dziczyźnie i tradycyjnej kuchni myśliwskiej. Jej autorem jest właściciel firmy "PROVINCJA" Krzysztof Lechowski. Przewidziane są spotkania autorskie, podczas których będzie można bliżej zapoznać się z tematyką publikacji.
 

Drugi dzień Festiwalu oraz jubileusz dziewięćdziesięciolecia Polskiego Związku Łowieckiego, będą również okazją do degustacji 9 pieczonych dzików. Na wszystkich smakoszy podczas Hubertusa Spalskiego czekać będzie także trzy tysiące porcji pysznej myśliwskiej strawy, przygotowanej na oczach widzów w ogromnym kotle.

 

Festiwal Kulinarny "OSWAJAMY DZICZYZNĘ" organizowany jest coroczne i związany jest z obchodami święta myśliwskiego "Hubertus Spalski".
 

Celem festiwalu jest:
Oswajanie współczesnej kuchni z dziczyzną
Prezentacja dziczyzny jako mięsa zdrowego i wykwintnego
Propagowanie nowoczesnych metod przyrządzania dziczyzny
Kultywowanie dziedzictwa kuchni myśliwskiej
Popularyzowanie zdrowego stylu odżywiania opartego na dobrych rodzimych produktach pochodzenia naturalnego

 

Na Festiwal Kulinarny "OSWAJAMY DZICZYZNĘ" składają się:
Konkurs Kulinarny Profesjonalistów
Konkurs Kulinarny Pasjonatów
Konkurs Kulinarny Młodych Talentów
Pokazy kulinarne mistrzów
Wspólne pieczenie dzika
Konkurs Nalewek

 

Zgłoszenia do Konkursów Kulinarnych oraz Konkursu Nalewek w postaci wypełnionych formularzy można nadsyłać do 10 października 2013 r. na adres biuro@provincja.pl. Formularze pobrać można ze strony internetowej www.provincja.pl, zakładka "Współtworzymy" oraz ze strony www.hubertusspalski.pl


I
nformacja prasowa