Festiwal Smaku w Grucznie 2012

  • 1

W dniach 18 – 19 sierpnia odbędzie się jedna z najbardziej prestiżowych i popularnych imprez kulinarnych w kraju.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Festiwal Smaku w Grucznie 2012

Festiwal Smaku w Grucznie to doskonały pomysł na spędzenie sierpniowego weekendu – w sobotę i niedzielę. W 2012 roku odbędzie się już 7 edycja festiwalu, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność i prestiż.

W malowniczej miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim będzie można spędzić wolne dni próbując kulinarnych wspaniałości oferowanych na grubo ponad stu stoiskach! Co na nich? Wybór najwyższej jakości serów, wędlin, pieczywa, wina i nalewek – wiele z nich według tradycyjnych receptur.

Celem festiwalu zdaniem organizatorów jest promocja "kulinarnego bogactwa oraz kultury stołu, a także rękodzieła i innych form tradycyjnej aktywności kulturalnej regionów województwa kujawsko-pomorskiego".

Stałym elementem festiwalu w Grucznie są konkursy – gremia jurorskie, w skład których wchodzą wysokiej klasy specjaliści, nagradzają najlepsze produkty certyfikatami jakości. Nie ma się co dziwić, że potem te nagrodzone produkty i przetwory cieszą się najwyższą popularnością wśród gości festiwalu!

Wśród wystawców pojawią się najlepsi producenci żywności ekologicznej i tradycyjnej!

Swoje pięć minut na festiwalu przeżyją też miłośnicy The Beatles. Hołd kultowej kapeli z Liverpoolu odda zespół Żuki – mają zagrać między innymi piosenkę „Taste of honey”, czyli smak miodu, a tego słodkiego przysmaku w Grucznie na pewno nie zabraknie. Najlepsi pszczelarze i producencie w kraju zmierzą się w konkursie na Miód Roku!

Więcej informacji na oficjalnym fanpage’u i stronie.