Festiwal Smaku w Grucznie 2013

W dniach 24 – 25 sierpnia w Grucznie odbędzie się jedna z najbardziej prestiżowych i popularnych imprez kulinarnych w kraju.

         
ocena: 3/5 głosów: 3
Festiwal Smaku w Grucznie 2013

Festiwal Smaku w Grucznie to doskonały pomysł na spędzenie sierpniowego weekendu, w dniach 24 i 25 sierpnia 2013 roku odbędzie się już 8 edycja festiwalu, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność i prestiż - ubiegłoroczną edycję odwiedziło ponad 60 tysięcy gości!

W malowniczej miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim będzie można spędzić wolne dni próbując kulinarnych wspaniałości oferowanych na grubo ponad stu stoiskach! Co na nich? Wybór najwyższej jakości serów, wędlin, pieczywa, wina i nalewek – wiele z nich według tradycyjnych receptur.

Celem festiwalu zdaniem organizatorów jest promocja "kulinarnego bogactwa oraz kultury stołu, a także rękodzieła i innych form tradycyjnej aktywności kulturalnej regionów województwa kujawsko-pomorskiego".

Stałym elementem festiwalu w Grucznie są konkursy – gremia jurorskie, w skład których wchodzą wysokiej klasy specjaliści, nagradzają najlepsze produkty certyfikatami jakości. Nie ma się co dziwić, że potem te nagrodzone produkty i przetwory cieszą się najwyższą popularnością wśród gości festiwalu!W tym roku jurorzy wybiorą Smak Roku, Miód Roku, a odbędzie się także turniej nalewek!

Wśród wystawców pojawią się najlepsi producenci żywności ekologicznej i tradycyjnej!

Więcej informacji na oficjalnym fanpage’u i stronie.