Gaspacho

Specjalny przepis z poradą dietetyka LightBox.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Gaspacho
Dietami o udokumentowanym działaniu prozdrowotnym są proponowane przez LightBox: dieta śródziemnomorska oraz dieta DASH, obniżająca ciśnienie krwi. Zalecenia obu tych diet spełniagazpacho – pyszny hiszpańskichłodnik,świetny na upały. Kaloryczność 100 g chłodnika to tylko ok. 45 kcal, a wartość odżywcza potrawy nieporównywalna z żadną inną zupą ze względu na obecność świeżych warzyw – bogatego źródła składników mineralnych, błonnika i witamin, w tym beta-karotenu o działaniu antyoksydacyjnym oraz oliwy z oliwek, źródła cennych jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, a także bakteriobójczego czosnku. A zatem do dzieła!

Skład:

pomidory – 500 g
ogórki świeże – 250 g
papryka czerwona – 150 g
czosnek – 2-3 ząbki
chleb tostowy pszenny – 2 kromki bez skórki
ocet winny /sok z cytryny – 1-2 łyżki
oliwa z oliwek – 1,5 łyżki
sok pomidorowy tabasco – 500 ml
sól, pieprz do smaku

Wykonanie:

Pomidory sparzyć i obrać ze skórki, ogórki obrać i usunąć pestki, paprykę oczyścić, chleb namoczyć w wodzie i odcisnąć, dodać ocet i przyprawy, całość zmiksować. Do otrzymanej masy dodać sok pomidorowy oraz oliwę, wymieszać i schłodzić przed podaniem.

A potem już tylko palce lizać!

Nasza firma zajmuje się produkcją i dostarczaniem do domu lub miejsca pracy naszych klientów całodziennych zestawów gotowych posiłków. Nasze nie powtarzające się w ciągu 28 dni zestawy mają nie tylko określoną wartość energetyczną, ale każdy zestaw bilansujemy, uwzględniając aż ok. 80 składników odżywczych, zgodnie z normami żywienia, zalecanymi przez Instytut Żywności i Żywienia – wykorzystujemy do tego najnowszy program komputerowy IŻŻ, czego nie robi żadna inna firma na rynku. Dzięki temu nasze zestawy mają zastosowanie nie tylko w odchudzaniu, ale również w profilaktyce chorób dietozależnych, a przede wszystkim chorób naczyniowo-sercowych, w tym miażdżycy i nadciśnienia, dyslipidemii, cukrzycy typu 2, osteoporozy i wielu innych. Są polecane przez ekspertów żywienia, dietetyków i lekarzy.

Przewag konkurencyjnych mamy znacznie więcej i nie waham się napisać, że jesteśmy pod wieloma względami wyjątkowi, dlatego mógłym dużo o tym napisać, ale żeby nie zanudzić, w tym miejscu się zatrzymam i zaproszę na naszą stronę internetową www.lightbox.pl .

LightBox
www.lightbox.pl
tel. 513 513 661
Dostępny w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Ciechanowie, Płońsku i Mławie