Gotujmy.pl poleca: Jest taki dowcip

Dowcip- to gra, zabawa, zaszyfrowany komunikat. Celem jest wywołanie śmiechu. W książce „Jest taki dowcip!” Jerzego Wittlina, znajdziemy ich mnóstwo.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Gotujmy.pl poleca: Jest taki dowcip
Dowcip zwany też kawałem lub żartem jest krótką formą humorystyczną , która przekazuje nam informację na temat rzeczywistości, w której żyjemy i nas samych. Na ogół wywołuje silne rekacje. Śmiejąc się z dowcipu nie zdajemy sobie sprawy, co tak naprawdę nas rozbawiło. Z jednej strony dowcipy dają nam do myślenia, a z drugiej, to przecież są one czymś mniej znaczącym, nie można ich brać na serio. Dlatego też łatwiej przymrużyć oko na pewne nawet niestosowne kwestie poruszane w żartach niż wypowiadane zupełnie poważnie.

Jest taki dowcip!- w każdej systuacji


Książkę Agencji Wydawniczej Ad Oculus „Jest taki dowcip!” powinniśmy mieć zawsze pod ręką. Dlaczego? W danej sytuacji , wyszukujemy pod odpowiednią literą odpowiednie hasło w niniejszym vademecum, które jest adekwatne do zaistniałej sytuacji. W ten sposób możemy zabłysnąć w większym gronie, zaskoczyć przyjaciół i znajomych. Jednym słowem stać się prawdziwą duszą towarzystwa.

Jest taki dowcip!- kulinarnie


Książka „Jest taki dowcip!” to zbiór zabawnych dowcipów na każdą okazję, wśród których znajdziemy także te o kulinarym zabarwieniu. Do takich należy opowiadana po kolacji anegdota: „Jeśli kolacja proszona nie była zbyt okazała, zaś podane mięso było zdecydowanie za twarde, dowcipkując po kolacji przy kawie, opowiadamy następującą anegdotę : -Po kolacji- takiej właśnie jak dziś – towarzystwo dyskutowało kiedyś na temat, w jaki sposób określa się wiek zwierząt. -W wypadku kur, na przykład, poznaję zawsze wiek po zębach- odezwał się jeden z gości. -W jaki sposób?- zainteresowała się pani domu. - Przecież kury nie mają zębów. -Ale ja je mam- odpowiedział gość.” „Jest taki dowcip!” Jerzego Wittlin to pozycja, z której warto skorzystać, by rozluźnić sztywną atmosferę, rozbawić ponure towarzystwo. W końcu śmiech to zdrowie, a dobrego humoru nigdy za wiele!

Jest taki dowcip! Jerzy Wittlin, Agencja Wydawnicza Ad Oculus

Ksiązka objeta patronatem Gotujmy.pl poleca