Mózg - jak o niego dbać?

  • 1

Jak chronić swój mózg, by służył nam jak najdłużej? Jak się odżywiać, by zdrowo myśleć? Jak zachować młodość mózgu?

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Mózg - jak o niego dbać?
Czy seks ma dobry wpływ na mózg? Jak złagodzić niekorzystny dla mózgu stres? Kto pomoże w związku z zaburzeniami pracy mózgu i jakie są ich objawy? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w poradniku "Zadbaj o mózg".

Mózg jest narzędziem nauki, pracy i miłości - superkomputerem podtrzymującym nasze życie. Gdy on działa dobrze, my dobrze żyjemy. Chroń mózg przed urazami, toksynami i stresem i trenuj go - by działał szybciej, sprawniej i wydajniej.

Doktor Daniel G. Amen prowadził długoletnie badania nad funkcjonowaniem mózgu i na ich podstawie opracował ten poradnik, który dostarcza nie tylko bogatej wiedzy teoretycznej - przedstawionej niezwykle przystępnym językiem - ale też praktycznych wskazówek. Czytelnik znajdzie tu wartościowe porady, m.in. na temat tego, jak się odżywiać by zdrowo myśleć; jak chronić mózg przed urazami i działaniem substancji toksycznych; jak odżywiać mózg witaminami i wzmacniać go treningiem umysłowym oraz ćwiczeniami fizycznymi; jak pozbywać się negatywnych myśli i przeciwdziałać stresom.

Doktor Daniel G. Amen - jest psychiatrą, badaczem układu nerwowego, klinicystą i specjalistą badań obrazowych mózgu; laureatem licznych nagród naukowych i literackich.

Wydawnictwo Rebis