II półfinał BlogerChefa już w najbliższy weekend!

II półfinał konkursu dla blogerów kulinarnych BlogerChef odbędzie się w Poziom 511 Design Hotel&SPA**** – już w najbliższy weekend!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
II półfinał BlogerChefa już w najbliższy weekend!

Już w najbliższy weekend, grupa wybranych blogerów kulinarnych zaprezentuje swój kunszt i umiejętność komponowania smaków szerszej publiczności.

Przy okazji walcząc o cenne nagrody, w ramach konkursu „BlogerChef”, którego II półfinał gościć będzie Poziom 511 Design Hotel & SPA****, nowoczesny obiekt zlokalizowany w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Gotowanie na najwyższym poziomie

BlogerChef to inicjatywa skierowana do pasjonatów gotowania, którzy swoimi kreatywnymi pomysłami dzielą się w Internecie. Wybrani na etapie zgłoszeń elektronicznych blogerzy, przygotowują swoje dwa popisowe dania na żywo, mając na to tylko godzinę i trzech innych blogerów do pomocy. Półfinały odbywają się co miesiąc, od stycznia do maja br.


Finał przewidziany jest na czerwiec. Innowacyjna formuła konkursu zakłada pracę w grupie, z nutą rywalizacji. – Formuła konkursu dzięki której blogerzy konkurują ze sobą, a jednocześnie współpracują jest moim zdaniem bardzo trafiona. Pozwala na naukę i integrację, z dodatkową porcją mobilizacji jaką zapewnia perspektywa uzyskania oceny ze strony profesjonalnego jury – przyznaje Bartek Usydus, autor bloga przepisy.com.

Spotkanie z zapomnianymi warzywami

Bardzo zależy nam by każde spotkanie w ramach BlogerChefa było dla uczestników inspirującym i kształcącym doświadczeniem. By każdy wyjeżdżał wygrany – z mnóstwem nowej wiedzy i garścią niezapomnianych wspomnień – dodaje Katarzyna Szatkowska, współorganizatorka konkursu i autorka bloga wkrainiesmaku.pl

          

Goście II-go półfinału zostaną zaproszeni na interaktywny live cooking szefa kuchni hotelu Poziom 511. Pawła Pyra zaprezentuje jak ciekawie wykorzystać zapomniane polskie warzywa – topinambur, skorzonerę, brukiew oraz wiele innych. – Mamy sporo wspaniałych surowców, które kiedyś były w naszej kuchni obecne, a teraz niemal nie występują. Chciałbym je blogerom pokazać, by mogli je posmakować i polubić. Poszerzając tym samym swoje kulinarne horyzonty i horyzonty swoich czytelników – deklaruje Paweł Pyra.

Zapraszamy do wspaniałych hoteli!

Sporą atrakcją będzie dla gości również sam pobyt w hotelu Poziom 511, który bardzo wyróżnia się na tle innych, ze względu na niecodzienną architekturę. – Myślę, że nowoczesny design, hołdujący prostym formom i funkcjonalności przypadnie do gustu uczestnikom oraz BlogerChefa. Zapraszam również do korzystania z basenu, SPA oraz świata kosmetyków Dr Ireny Eris, gdyż jesteśmy pierwszym w Polsce oficjalnym salonem partnerskim tej marki – mówi Marek Mocny, kierownik gastronomii hotelu Poziom 511.

             

Osoby, które nie będą mogły pojawić się na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, będą miały okazję obserwować kolejne kulinarne zmagania blogerów. Gospodarzem marcowego półfinału jest Dwór Kombornia Hotel & SPA****, który przygotował specjalny konkurs. Do wygrania są nie tylko zaproszenia na półfinał, ale także imprezy towarzyszące – degustację w Salonie Win Karpackich oraz warsztaty tworzenia czekolady.

Dokładne zasady konkursu można znaleźć na stronie pod tym linkiem.

Konkurs BlogerChef – innowacyjny konkurs kulinarny skierowany do blogerów. Pierwszy etap obejmuje zgłoszenia internetowe poprzez aplikację na Facebooku. Drugi etap to półfinały z gotowaniem na żywo, w najlepszych w Polsce obiektach hotelowo-restauracyjnych. Do każdego półfinału zostaje zakwalifikowanych ośmiu blogerów, których zadaniem jest przygotowanie swojego autorskiego menu składającego się z dania głównego oraz przystawki bądź deseru. Blogerzy mają na to dokładnie godzinę i trzech innych blogerów do pomocy. Pięciu zwycięzców – finalistów zmierzy się w czerwcu o tytuł BlogerChefa.

Fanpage konkursu: facebook.com/blogerchefpl
Strona internetowa konkursu: blogerchef.pl