Jak zorganizować wieczór andrzejkowy?

Przyjęcie andrzejkowe może być nie tylko fascynującym wieczorem wróżb, lecz także kulinarnym przedsięwzięciem. Doradzamy jak zorganizować idealny andrzejkowy wieczór.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Jak zorganizować wieczór andrzejkowy?
Jak sprawić żeby niezwykły wieczór wróżb, był również niezapomnianym przyjęciem?

Tradycyjnie, w noc z 29 na 30 listopada, każda niezamężna panna może dowiedzieć się dzięki wróżbom jaki będzie jej mąż. Ten niezwykły wieczór jest świetną okazją nie tylko do matrymonialnych wróżb lecz także do zorganizowania spotkania z dawno nie widzianymi znajomymi.  Można, trzymając się tradycyjnych wyznaczników, urządzić babski wieczór, ale uczestnictwo w andrzejkowych obrzędach stało się współcześnie mniej sfeminizowane i mogą brać w nim udział również mężczyzni (choć im zadedykowane jest inne święto, Katarzynki, obchodzone w nocy z 24 na 25 listopada).
Świetna zabawa, odpowiednio stworzona atmosfera i pyszne jedzenie, sprawią, że Wigilia nocy św. Andrzeja będzie niezapomnianym przeżyciem.

Jak stworzyć magiczną atmosferę w noc św. Andrzeja?

Św. Andrzej jest patronem par starających się o zamążpójście. Od wieków ten niezwykły czas odbywający się pod jego patronatem, był dla kobiet okazją do wywróżenia sobie imienia i cech ukochanego.
Przygotuj wcześniej listę potrzebnych akcesoriów i zaplanuj kolejne czynności. Oprawa wizualna tego wieczoru jest bardzo ważna. Dzięki zasłonom w oknach i świecom uzyskasz efekt tajemniczości, pomoże Wam się to również skupić się na wróżeniu.
Im lepiej przygotujesz nastrój  do zabawy z przyjaciómi, tym łatwiej będzie Wam wczuć się w klimat przyjęcia andrzejkowego.

Tradycyjne wróżby

Do najbardziej tradycyjnych wróżb należą: lanie wosku przez klucz i analizowanie cienia który będzie dawał, losowanie karteczek z wcześniej wypisanymi imionami potencjalnych ukochanych, wróżenie z kształtu skórki jabłka, obieranej tak aby była jak najdłuższa, ustawianie butów do drzwi, dzięki czemu dowiemy się kto pierwszy weźmie ślub.
Wybór fantastycznych wróżb, które sprawią, że będziecie się świetnie bawić, jest prawie tak duży jak możliwości przygotowania przekąsek na ten niezwykły wieczór!

Co podać?

Jeśli chcesz zaskoczyć swoich znajomych, nie musisz ciągle odrywać się od zabawy aby gotować, przygotuj wcześniej przekąski. Aby wieczór mógł przebiegać płynnie, najlepiej jest przygotować wcześniej ciasteczka lub pikantne przekąski z ciasta francuskiego albo sałatki. Możesz pokroić surowe warzywa i zrobić różne rodzaje dipów. Również rozgrzewający poncz i pieczone lub grilowane owoce, maczane w płynnej czekoladzie lub śmietanie świetnie uzupełnią andrzejkową zabawę. Po zakończeniu wróżenia można wspólnie z przyjaciółmi przygotować danie, które dostarczy Wam przyjemności ze wspólnego gotowania.  Wieczór możecie zakończyć tańcami przy ulubionej muzyce, ponieważ to wspaniała okazja, aby wyszaleć się przed rozpoczynającym się właśnie adwentem.