Organizujemy karnawałową imprezę

Rozpoczął się gorący okres karnawału i potrwa do do 4 marca. Czas zorganizować imprezę dla rodziny i znajomych. Zobacz jak to zrobić.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Organizujemy karnawałową imprezę
fot. Fotolia
Karnawał zwany inaczej zapustami to czas zabawy, tańców i powszechnej radości. Tradycja hucznego świętowania pomiędzy Nowym Rokiem a Wielkim Postem wywodzi się z chrześcijaństwa. Najsłynniejszym karnawałem w okresie średniowiecza i renesansu był znany wszystkim, także z wielu filmów - karnawał w Wenecji.

A skąd zwyczaj przebierania się? Otóż karnawał był czasem, w którym miały zostać zatarte różnice społeczne, każdy mógł się bawić, bez względu na pochodzenie. Częstym motywem karnawałów była więc zamiana ról, polegająca na tym, że arystokraci występowali na przykład w strojach żebraków. Zakładanie karnawałowych masek, uniemożliwiało zidentyfikowanie tożsamości osób biorących udział w zabawie.  

Obecnie karnawał to czas, w którym szczególną wagę przykłada się do radosnego spędzania wolnego czasu, przede wszystkim na balach i domowych potańcówkach. Jeśli zdecydujemy się na organizację takiej prywatki we własnym domu warto zadbać o kilka szczegółów. Zabawa karnawałowa powinna być huczna, a zgodnie z tradycją staropolską powinniśmy skosztować najlepszego jedzenia. Dlatego poza dekoracjami domu i pomysłem na play listę powinniśmy przede wszystkim zadbać o odpowiednie menu.

Polecamy przepisy na Francuskie paluszki (autorką jest alaaa) oraz Suszone śliwki w bekonie (autorką joana30).

   


Zobacz przepisy na przystawki >>>

Najlepiej zorganizować formę bufetu szwedzkiego, obfitującego w różnego rodzaju koreczki, sałatki, wędliny, paluszki i  drobne przekąski. Bakalie są wyśmienitą i wyszukaną przekąską, dlatego nie powinno ich zabraknąć wśród karnawałowych przysmaków. Dorodne suszone owoce i idealnie chrupiące orzechy Bakalland są doskonałym pomysłem na zdrową, oryginalną i pyszną noworoczną przekąskę. Im lepszej jakości, tym smaczniejsze, dlatego tak ważne jest wybranie tych ze sprawdzonych źródeł. Poza klasycznymi, znanymi wszystkim bakaliami takimi jak – orzechy włoskie, laskowe czy migdały proponujemy też sięgnąć po mniej popularne ale równie apetyczne orzechy brazylijskie, makadamia, pinii lub pecan.

Zobacz przepisy na napoje alkoholowe >>>

Warto przestawić trochę meble tak aby wygospodarować nieco miejsca na tańce. Świetnym pomysłem jest także zorganizowanie przebieranej imprezy. Warto jednak poważnie porozmawiać o tym z zaproszonymi, tak aby nikt nie czuł się potem niekomfortowo ponieważ jako jedyny się nie przebrał lub wręcz odwrotnie. Wszyscy pamiętamy scenę z filmu „Dziennik Bridget Jones” i wpadkę tytułowej bohaterki z przebraniem.

Wystrój mieszkania powinien nie pozostawiać żadnych wątpliwości, że to czas karnawałowego szaleństwa. Balony i serpentyny i konfetti w tym okresie najlepiej sprawdzają się w tworzeniu imprezowej atmosfery. Aby uniknąć następnego dnia zbędnego zmywania, warto część naczyń zastąpić jednorazowymi, barwnymi , które będą przy okazji dodatkowym elementem karnawałowego wystroju.