Karnawałowe słodkości!

  • 11

Chociaż do Tłustego Czwartku jeszcze daleko - w wielu domach już zajadamy się pączkami, faworkami, oponkami, różami i innymi pysznościami. Pokażcie nam, w jakie słodkości obfituje Wasza karnawałowa kuchnia!

Karnawał trwa w najlepsze! To czas spotkań z rodziną i znajomymi. Huczne imprezy, szampańskie bale maskowe i szalone domówki są pretekstem do tego, by przygotować a następnie zjeść coś pysznego!

Tradycja mówi, że w karnawale możemy sobie pozwolić na więcej. Ta zasada ma swoje zastosowanie również w kuchni. Nasze stoły zastawiamy sycącymi daniami, wykwintnymi przekąskami i ulubionymi słodkościami.

Z kuchni wynosimy tace pełne tłuściutkich pączków, delikatnych faworków i rozpływających się w ustach oponek serowych. Ochoczo częstujemy nimi domowników i gości. Karnawałowe smakołyki pałaszujemy z nieskrywanym apetytem i radością! Już na etapie ich przygotowywania czujemy niemałą satysfakcję, właśnie dlatego zachęcamy Was do wzięcia udziału w naszym karnawałowym konkursie!

Do konkursu zapraszamy 103 osoby, które przez ostatnie 3 miesiące (czyli od 15 października 2016 r. do 15 stycznia 2017 r.) dodały największą ilość przepisów na Gotujmy.pl.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy znalazłeś się w gronie szczęśliwców, sprawdź swoją skrzynkę prywatnych wiadomości. Właśnie poprzez PW informujemy Was, że zakwalifikowaliście się do konkursu i możecie wziąć w nim udział.

Zadanie konkursowe:

1. Przygotuj przepis na typowe karnawałowe słodkości. To od Ciebie zależy, czy będą to pączki, donaty, faworki (chrusty), ptysie, róże karnawałowe, churros, czy mrowiska. Ty decydujesz, czy podzielisz się tradycyjną, czy nowoczesną recepturą.

Zapewne wiesz, że jest z czego wybierać. Repertuar pączków jest bardzo szeroki. Swoim smakiem zachwycają chociażby pączki serowe, bezglutenowe, hiszpańskie, jak i pączki z ziemniaków, z serka homogenizowanego czy te przygotowywane na parze. Jeśli chodzi o faworki - one też nie pozostają w tyle. W karnawale można zajadać się chociażby faworkami na piwie, drożdżowymi oraz tymi bez glutenu. Do wyboru, do koloru!

2. Przepis dodaj za pośrednictwem formularza, wybierając z listy "Konkurs - Karnawałowe słodkości".

Nagrody:

Spośród nadesłanych propozycji wybierzemy 5 laureatów. Na każdego zwycięzcę czeka karta IKEA o wartości 100 zł.

karta Ikea

Konkurs trwa od 16 stycznia do 31 stycznia 2017 roku.

Laureatów ogłosimy najpóźniej do 10 lutego 2017 roku.


Regulamin konkursu

Uwaga!

W następnym miesiącu jednym z kryteriów wyboru uczestników konkursu dedykowanego będzie aktywność pod względem dodawanych komentarzy. Dlatego zachęcamy Was do zostawiania komentarzy pod przepisami i artykułami.

Znaleźliśmy 98 przepisów w konkursie: Karnawałowe słodkości!