Kategoria promowana - listopad

  • 1

Listopad to wyjątkowo zimny i wietrzmy miesiąc. Zachęcamy do spędzania czasu w ciepłej kuchni! Zobacz, za jakie przepisy przyznajemy dodatkowe punkty.

WPROWADZENIE

Listopad to wyjątkowo zimny i wietrzmy miesiąc. Zachęcamy do spędzania czasu w ciepłej kuchni! Zobacz, za jakie przepisy przyznajemy dodatkowe punkty.
W listopadzie przyznajemy dodatkowe 20 wirtuali przepisom na ciasta z gruszkami i jabłkami, rogale, gęsinę, bigos i domowe pieczywo. Pamiętaj: przepis, który chcesz dodać do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia. Dwa z nich powinny przedstawiać etapy przygotowania. Do kategorii promowanej nie zaliczymy przepisów uznanych przez moderatorów za zbyt proste lub o mało estetycznym wyglądzie.

Jakie przepisy warto dodawać w listopadzie?

Ciasta z gruszkami i jabłkami


Ciasto z jabłkami Ciasto z gruszkami
fot. Adobe stock

Promujemy przepisy na szarlotkę, pleśniak, jabłecznik, tartę z jabłkami, ale uwaga: wszystko w "dużej formie". Dodatkowych punktów nie przyznamy ciasteczkom, chyba że będą to... rogaliki.

Drożdżowe rogale i rogaliki


Rogale świetomarcińskie Rogaliki z dżemem
fot. Adobe stock

Upiecz rogale świętomarcińskie lub inne rogaliki z nadzieniem z maku, dżemu lub owoców (na słodko). Pamiętaj, by wszystko zrobić samodzielnie. Nie przyznamy dodatkowych punktów przepisom, w których użyte zostanie np. gotowe ciasto francuskie. Zadbaj o to, by twój wypiek prezentował się apetycznie i pamiętaj: zrób zdjęcie zanim wszystkie znikną!

Przepis na rogale lub rogaliki musi zawierać drożdże.

Gęsina


Gęsina na Świętego Marcina to już tradycja. Mięso gęsi nie należy do tanich, dlatego rzadko ją przyrządzamy. Teraz jest ku temu doskonała okazja! Pieczmy ją, gotujmy i dzielmy się przepisami na gęsinę.

gęsina gęsina 
fot. Adobe stock
 
 
Uwaga: Do kategorii promowanej nie zaliczymy przepisów na pasztety i zupy. Pamiętaj, że gęsina musi stanowić podstawę dania, nie jego dodatek.

Pieczywo

 

Pieczywo Chleb
fot. Adobe stock

Dodaj przepis na chleb, bułki, rogale, pokaż nam jak przygotowujesz je krok po kroku. Promujemy nie tylko pieczywo na zakwasie, możesz używać drożdży, ale nie jest to warunek konieczny. Przykładowo promujemy także pieczywo czystoziarniste bez mąki. Mile widziane przepisy wegańskie i bezglutenowe.

Uwaga: nie przyznamy punktów za przepisy na chleb bananowy, który tak naprawdę jest rodzajem ciasta.

Dania jednogarnkowe i bigosy


Dania jednogarnkowe to świetny pomysł na obiad w zimne dni. Widzimy same plusy tego rozwiązania: mniej naczyń do mycia i większy porządek w kuchni. Uwielbiamy także leczo i bigosy, dlatego wszystkie te przepisy otrzymają od nas dodatkowe punkty. Przepis nie może być jednak zbyt prosty: docenimy kompozycje zawierające co najmniej 4 różne składniki (liczymy warzywa oraz mięso).
 
bigos Gulasz z wołowiną
fot. Adobe stock

Wirtuale dodają moderatorki, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorkami (wyślij wiadomość do misia5 lub zbysiowa).


Kategoria promowana trwa od 1 do 30 listopada.


dodaj przepis

 

Znaleźliśmy 57 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - listopad