Kategoria promowana - maj

Wiosna w pełni, a na straganach coraz więcej pysznych, sezonowych produktów. Sprawdź jakie przepisy nagrodzimy w tym miesiącu dodatkowymi punktami.

WPROWADZENIE

Wiosna w pełni, a na straganach coraz więcej pysznych, sezonowych produktów. Sprawdź jakie przepisy nagrodzimy w tym miesiącu dodatkowymi punktami.
W maju wszystko powoli budzi się do życia. Na straganach pojawiają się pierwsze szparagi, rabarbar, botwina. To również czas przebywania na świeżym powietrzu i wspólnych biesiad przy grillu. W maju odbywają się również przyjęcia komunijne, często celebrowane w ogrodach lub domach, spędzane w rodzinnym gronie.

Przyjrzyj się kategoriom, za które w tym miesiącu przyznamy dodatkowe 20 punktów za przepis.

Ciasta i torty na komunię

W kategorii majowej nagrodzimy przepisy na ciasta i torty komunijne. Nagrodzone będą zarówno ciasta tradycyjne jak i bez pieczenia. W przepisach na tort wymagana jest dekoracja typowo komunijna, która powinna być jadalna.

Torty okazjonalne najczęściej przygotowuje się na bazie biszkoptu przełożonego kremem. Zobacz jak zrobić biszkopt, który na pewno się uda.

Do wypieków mogą zostać użyte zarówno drożdże suche jaka i świeże. Nie korzystaj z gotowych mieszanek – takie przepisy nie zostaną nagrodzone punktami.

Sprawdź, czym zastąpić drożdże, jeśli w danym momencie nie masz ich pod ręką.

Tort na komunię Ciasto na komunię
fot. Adobe Stock

Przygotowujesz przyjęcie w domu? Sprawdź jak udekorować komunijny stół i miło zaskoczyć wszystkich gości.

Sezonowe dania ze szparagami, botwiną i rabarbarem

Wykorzystaj to, co sezonowe! Dodatkowymi 20 punktami nagrodzimy przepisy na słodkie i wytrawne dania ze szparagami, botwiną i rabarbarem. Do przepisów mogą zostać użyte białe, jak i zielone szparagi, a także boćwina.

Do kategorii nie zaliczamy: dżemów i przetworów, napojów z rabarbaru, chłodników, zupy-krem ze szparagów, szparagów podanych wyłącznie z sosem, a także zupy z botwiny. Moderatorka nie przyzna punktów przepisom uznanym za zbyt proste.

Ciasto z rabarbarem Sakiewki z boćwiny
fot. Adobe Stock
 
Pamiętaj, że w kategorii promowanej nagradzane są przepisy, w których znajdą się minimum 4 składniki!
 

Bezmięsne pomysły na grilla

Chociaż najczęściej na grillu można spotkać karkówkę, kiełbasę i kaszankę, to coraz sięgamy po warzywne propozycje. Szaszłyki warzywne, burgery, grillowane sery, grillowane bakłażany, kiszka ziemniaczana, grillowane ziemniaki. Takie bezmięsne przepisy na grilla mogą być wspaniałym dopełnieniem mięsnych klasyków, a także samodzielnym daniem.

Wegetariański grill to nie tylko warzywa – zaskocz na swoimi propozycjami!

Pamiętaj, że smak potraw z grilla podkreślają przyprawy i marynaty. Umieszczając przepis miej na uwadze, aby nie były to gotowe marynaty – nagrodzimy tylko te, przygotowane krok po kroku samodzielnie.

Do kategorii nie zaliczamy dań rybnych oraz sałatek. Zadbaj również o piękną ekspozycję dania, pamiętając, że jemy także oczami.

Dodatkowymi punktami nagradzamy wyłącznie dania zrobione na grillu ogrodowym. Warunkiem przyznania punktów jest umieszczenie przynajmniej jednego zdjęcia obrazującego potrawę na grillu.

Zobacz, które warzywa na grilla sprawdzą się najlepiej!

Owocowe szaszłyki z grilla Warzywa z grilla
fot. Adobe Stock
 
Pamiętaj! Przepis, który dodajesz do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia, w tym dwa z etapów przygotowywania potrawy. Punkty za kategorię promowaną nie otrzymują przepisy uznane przez redakcję lub moderatorki za zbyt proste, wyglądające nieestetycznie oraz posiadające mniej niż 3 zdjęcia. 
 
 
Wirtuale dodaje moderatorka, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli Twój przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na Twoim koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktuj się z moderatorką (wyślij wiadomość do misia5).

Kategoria promowana trwa od 1 do 31 maja
 
 

Znaleźliśmy 13 przepisów w konkursie: Kategoria promowana - maj