Kobieta i mężczyzna nie tylko w kuchni

Czy kobieta i mężczyzna są w stanie dogadać się nie tylko w kuchni, ale i w codziennym życiu?

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Kobieta i mężczyzna nie tylko w kuchni
Czy w świecie damsko-męskim zawsze umiemy się porozumieć? Co zrobić, aby komunikacja pomiędzy kobietami a mężczyznami spełniała oczekiwania obu stron? Na te pytania odpowiada Linda Papadopoulos w poradniku "Co mówią mężczyźni, co słyszą kobiety".

Ceniona ekspertka opisuje typowe komunikacyjne nieporozumienia, do jakich dochodzi w związkach, gdy interpretujemy wypowiedzi przez pryzmat własnych pragnień i lęków. Dwoje kochających się ludzi powinno porozumiewać się z łatwością. Dlaczego zatem zdarza się tak, że komplement partnera: "Świetnie wyglądasz", kobieta odbiera jako: "Miło, że chociaż raz się postarałaś"? W książce Co mówią mężczyźni, co słyszą kobiety Linda Papadopoulos opisuje typowe nieporozumienia, do jakich dochodzi, gdy interpretujemy wypowiedzi partnera przez pryzmat własnych pragnień i potrzeb bądź uprzedzeń czy lęków. Autorka wskazuje najczęstsze błędy rozumowania i pomaga przewartościować nasz sposób myślenia o sobie nawzajem i otaczającym nas świecie, tak abyśmy potrafili stworzyć szczęśliwy, oparty na szczerości związek.

Kolejne rozdziały prowadzą nas przez zawiłości damsko-męskich związków. Autorka po kolei omawia etapy flirtowania, zalotów, pierwszych randek i najczęściej popelnianych w tym momencie błędów. Tłumaczy, jak wygląda dla każdej ze stron zaproszenie do wspólnego życia. Pokazuje, jak uniknąć nieporozumień na etapie rozmów o seksie. Radzi, jak radzić sobie z kłopotami z zaangażowaniem. Pokazuje, jak przetrwać spotkanie z krewnymi partnera i co robić, by wspólne zamieszkanie okazało się radoscią, a nie udręką. Podpowiada także, co robić, gdy ktoś zdradza - i dlaczego tak się dzieje. Omawia etap walki o władzę i uświadamia nam, jak nie bać się sakramentalnego "musimy porozmawiać". Wyjaśnia, dlaczego mężczyzna nie może zrozumieć, że kobieta pragnie posiadać obrączkę na palcu. Na koniec opisuje, co naprawdę znaczy "żyli długo i szczęśliwie".

Każdy rozdział rozpoczyna się krótkim streszczeniem badań na dany temat i interpretacją wniosków. Później autorka zamieszcza case study, gdzie śledzimy zachowania bohaterów i widzimy np. impas w kontakcie, potem jest interpretacja, podane zasady, wskazówki, dobre rady - osobne dla mężczyzn, osobne dla kobiet, jak unikać blokad w kontakcie i nieporozumień.

Wydawnictwo Rebis