Komunijne inspiracje i najnowsze trendy

Każdy stara się by ich przyjęcie komunijne zostało w pamięci gości na długo. Co zrobić by tak było? Jak udekorować stół, tort? Co w modzie piszczy? Podpowiemy jakie są najnowsze trendy.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Komunijne inspiracje i najnowsze trendy
Komunijny styl

Zacznijmy od sukienki. Decydując się na skromną albę lub prostą suknię jest większe pole do popisu z dodatkami. Przykładowo wianuszek ozdobiony kwiatami, sztucznymi lub żywymi, udekorowany brylancikami bądź mieniącymi się cekinami. Wykończony błyszczącym materiałem na pewno nie umknie oczom gości.

Gdy sukienka jest mocno udekorowana sama w sobie pozostaje wybrać prosty wianuszek bez świecących dodatków – dziecko nie ma wyglądać jak choinka. W takim przypadku korzystnie będzie wybrać zwykłą opaskę i przyozdobić jednym żywym bądź sztucznym kwiatem – białą różą symbolizującą czystość i niewinność.

W przypadku bucików – przede wszystkim mają być wygodne – taka sama sytuacja, w zależności od sukienki, proste balerinki na niewielkim obcasie, bardziej przyozdobione -  przy prostej sukni. Analogicznie torebeczka i rękawiczki. W tym roku modne są rękawiczki zakładane tylko na środkowy palec np łańcuszkiem.

Wciągnij dzieci w przygotowania!

Ciekawym pomysłem są komunijne zaproszenia zrobione własnoręcznie przez dzieci. Jest to oszczędne rozwiązanie oraz przyjemność dla dzieci, które mogą wczuć się w przygotowania do tak ważnego dnia w ich życiu. Na takim zaproszeniu może znaleźć się tradycyjne zdjęcie klęczącego dziecka przyjmującego komunię.
Warto także pomyśleć jak inaczej zaangażować dzieci w przygotowania. Wspólne przygotowywanie ciastek komunijnych jest jednym z takich pomysłów. Przyozdabianie babeczek serduszkiem na którym znajduje się czekoladowy krzyż sprawi dzieciom wielką radość.

Innym pomysłem na ciastka jest kształt kielicha z komunią – przypomni dzieciom i gościom o tym, co jest ważne w tym dniu ale i będzie czymś mało spotykanym na polskich stołach.

Koreczki z zielonego i fioletowego winogrona to idealne wyjście by prosto a oryginalnie przyozdobić stół.
Komunijnym hitem, który można dać gościom na odchodne lub postawić na stole będą własnoręcznie zrobione lizaki z kolorowych cukierków – na przykład w krzyże. Idealny pomysł by zachęcić dzieci do przygotowań. Wystarczy kupić kolorowe landrynki, które łatwo się roztapiają pod wpływem ciepła. Na blaszce przykrytej folia aluminiową układać cukierki w kształty krzyży, włożyć do rozgrzanego piekarnika na parę minut aż troszkę się stopią, zaraz po wyjęciu włożyć w nie wykałaczkę, poczekać aż ostygnie i gotowe. Wyjątkowy bukiet krzyży-lizaków może sprawiać, że komunijny stół stanie się wyjątkowy.

Tradycyjny chleb przyozdobiony hostią, który koniecznie musi znaleźć się na stole, można zamienić na chleb w kształcie kiści winogrona. Zaskoczy to wszystkich gości.

Coś dla gości i słynne torty

Coraz modniejsze staję się dawanie upominków przybyłym gościom. Torebeczki z ciasteczkami można zrobić samemu. Wyciąć kształt z papieru nakleić karteczkę z podziękowaniami, z datą i imieniem dziecka. Ostatecznie ucha torebek przewiązać tasiemką i kolejny wyjątkowy gadżet komunijny mamy w ręku.  

Najważniejszy przecież jest tort - tutaj tez pokarzemy parę pomysłów jak ze zwykłego tortu zrobić coś co zostanie w pamięci dziecka i wszystkich zgromadzonych. Wiecznie żywe są torty w kształcie krzyża lub Biblii. Można je urozmaicić napisem, przykładowo fragmentem pisma świętego. Prosty okrągły tort będzie się pięknie prezentował gdy dodamy do niego lukrową książeczkę do modlitw i różaniec.

Dla osób, które preferują tradycyjne torty idealnym będzie biały okrągły tort na którym znajduje się chleb, winogrono oraz kielich – symbole tego święta. Osobom lubiącym ekstrawagancję polecamy tort w kształcie lalki w sukni komunijnej -  każda dziewczynka o takim marzy. Ciekawym pomysłem wydał nam się tort w kształcie ołtarzu przy którym klęczy dziecko. Dodatkowo ołtarz można urozmaicić przykładowo kielichem.

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważny dzień w życiu dziecka jak i rodziców, każdy stara się by wszystko wyglądało idealnie. Tradycyjne stoły komunijne idą w niepamięć, można się troszkę pobawić dekoracjami angażując w ten sposób dzieci by one też uczestniczyły w przygotowaniach. Wspólne przygotowywanie przyjęcia to dobry pomysł by porozmawiać o duchowym przygotowaniu.