Kuchenne sposoby na ratunek włosom

  • 1

Zimą włosy narażone są na niesprzyjające warunki. Często łamią się, puszą i co gorsza - wypadają. Na szczęście są na to proste, domowe i skuteczne sposoby.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Kuchenne sposoby na ratunek włosom
fot. Fotolia

Dbanie o włosy nie wymaga wielkiego wysiłku, ale tylko wiosną i latem. Gdy pojawiają się pierwsze chłody, nasza fryzura zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Co wtedy robić? Sposobów jest bardzo wiele i nie wymagają one dużo czasu.

Bardzo pomocny okazuje się napar z liści pokrzywy - pokrzywa jest częstym składnikiem szamponów. Tylko gdzie zimą znaleźć taką pokrzywę? Jeśli nie przygotowaliśmy się latem, może okazać się to problemem.

W takim przypadku można przygotować napar z kawy i polewać nim włosy. Taką kurację warto powtórzyć 2-3krotnie. Poleciłabym jednak coś innego - jeśli następnego dnia nie planujecie żadnego wyjścia, warto na włosy nałożyć oliwę z oliwek zmieszaną z sokiem z cytryny. Dzięki temu włosy odżywają, ale następnego dnia wyglądają na przetłuszczone i wymagają kolejnego mycia.

Jeśli jednak nie mamy tyle czasu wystarczy, że połączymy kilka łyżek jogurtu z 2 łyżeczkami miodu i rozgniecionym bananem. W zależności od długości włosów, ilości te można proporcjonalnie zwiększać.

Dobrym pomysłem jest także wymieszanie żółtka jaja z sokiem z cytryny. Należy jednak uważać, by nie spłukać takiej maski gorącą wodą - jajko zetnie nam się na głowie i będzie ciężko je wypłukać.

Rozdwajające włosy to jednak niejedyny problem, z jakim zmagamy się zimą. Po zdjęciu czapki elektryzują się i generalnie odmawiają posłuszeństwa. Gdy tak się dzieje, dobrze jest potrzeć je bawełnianą chusteczką. Jeśli nie mamy takiej pod ręką, wystarczy zwilżyć dłoń wodą i delikatnie potrzeć.

Włosy mogą układać się tak, jak chcemy. Wystarczy tylko odpowiednio o to zadbać!

Polecamy: Jak dbać o włosy - porady fryzjerów!