Kulinarne zabawy dla dzieci

  • 1

Przyjęcie dla dzieci to ogromne wyzwanie i dosłownie kulinarny maraton. Możesz sama sobie pomóc proponując dzieciom wspólne gotowanie ich ulubionych potraw.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Kulinarne zabawy dla dzieci

Przyjęcia organizowane z myślą o dzieciach w żadnym wypadku nie mogą być nudne. Powinny być kolorowe, smaczne, wesołe i obowiązkowo musi się wiele dziać. Rewolucyjnym rozwiązaniem jest zaproponowanie dzieciom samodzielnego przyrządzania potraw. Na pewno rozbudzisz w nich kulinarne pasje i zagwarantujesz wyśmienitą zabawę.

Jest wiele szybkich i prostych dań, które z łatwością można wykonać w trakcie przyjęcia. Najlepiej zaproś wszystkich uczestników do kuchni zaproponuj parę potraw, które mogą zrobić. Ubierz wszystkie dzieci w kuchenne fartuszki i wcześniej zrobione papierowe, kulinarne czapki.

Najpierw spora porcja witamin, czyli przepis na kolorową sałatkę. Przygotujcie surowe warzywa, cytrynową żelatynę i głęboką formę do ciasta. Pozwól dzieciom pokroić lub podzielić jarzyny na małe kawałki (paski, kostki, różyczki), następnie ułóżcie je ładnie w formie do ciasta. Przygotujcie żelatynę zgodnie z przepisem na opakowaniu, powoli łyżką zalejcie nią warzywa i włóżcie do lodówki. Czekając aż galaretka się zetnie możecie wykonać kolejne przekąski.

Smakowite łódeczki  - do ich zrobienia potrzebujecie kilak jajek na twardo, majonez, sól i pieprz, papier, wykałaczki oraz taśmę klejącą.  Obierzcie jajka, przekrójcie na połowę i bardzo ostrożnie wyjmijcie żółtka. Wykorzystajcie je do zrobienie masy z majonezem, solą i pieprzem. Z papieru wytnijcie żagle i poprzyklejajcie je do wykałaczek. Masą napełnijcie białkowe łódeczki, a na koniec wbijcie w nie papierowe maszty.

Warto także przyrządzić coś słodkiego: nietypowe ciasteczka lub owocowy deser. Jest wiele rodzajów ciast i ciasteczek, które możecie razem wykonać. Najlepiej jednak sama wcześniej przygotuj ciasto i pozwól dzieciom je tylko uformować i ozdobić. Przygotujcie foremki, kolorowe pisaki, posypki oraz barwniki spożywcze i pędzelki kuchenne. Pozwól maluchom modelować ciastka o przeróżnych kształtach, mogą do tego użyć nie tylko foremek, ale również klocków lego czy sztućców. Ułóżcie ciastka na natłuszczonej blasze i pieczcie przez kwadrans w piekarniku w nagrzanym stu osiemdziesięciu stopniach. Następnie poczekajcie aż ostygną i dowolnie je udekorujcie.

Do przygotowania wytwornego deseru owocowego potrzebujecie pucharki deserowe, owoce, bakalie, krem czekoladowy i bitą śmietanę. Wszystkie składniki porozkładaj do osobnych miseczek i daj dzieciom możliwość poukładania wszystkich produktów warstwami w pucharkach. Każdą gotową porcję zwieńczcie bitą śmietaną i polejcie kremem czekoladowym.

Co prawda po takim gotowaniu kuchnia wygląda, jakby nawiedziło ją tornado. To jednak taka pyszna zabawa jest warta późniejszego sprzątania.