Zabawy weselne - taniec

Konkursy, gry, zabawy weselne. Bez nich wesele nie może się obejść. Tak jak do ślubu pasuje wesele, tak do wesela pasują zabawy. W końcu ślub to czas radości i świętowania.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Zabawy weselne - taniec
Wałek

W zabawie biorą udział wszyscy chętni goście, stając w kółku na przemian pan, pani, pan, pani... Zabawę rozpoczyna Para Młoda. Celem zabawy jest podawania sobie wałka od osoby do osoby tak aby nie upadł na podłogę. Wałek trzymany jest w zależności od wersji: pod brodą, pod pachą, lub miedzy kolanami. Do przekazywania wałka nie wolno używać rąk. Osoby poruszają się w takt granej muzyki i wykonują polecenia prowadzącego. Osoba która zgubi wałek odpada z zabawy.

Taniec weselny - dyscypliny sportowe

Do zabawy zgłasza się klika par. Każda para losuję karteczkę, na których są wypisane różne dyscypliny sportowe. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie wybranych dyscyplin w tańcu. Przykładowe dyscypliny:
  • łyżwiarstwo figurowe
  • jazda konna
  • skoki narciarskie
  • karate
  •  
Grę można urozmaicić przekazując informację o wylosowanej dyscyplinie jedynie parze tańczącej. Publiczność złożona z gości weselnych będzie próbowała odgadnąć jaki sport naśladują pary.


Marynarki

Wybieranych jest kilka par. Mężczyzna musi mieć ze sobą marynarkę. Zabawa polega na tym, iż wybrane pary tańczą, a na podany przez orkiestrę znak, mężczyzna zdejmuje z siebie marynarkę, przywleka ją na lewą stronę i zakłada ją ponownie. Partnerka może mu w tym pomagać. Para, która to wykona jako ostatnia, odpada. Konkurs kończy się, kiedy pozostanie tylko jedna para.

Taniec na leżąco

Prowadzący wybiera z sali 5 par (niekoniecznie muszą to być małżeństwa, czy prawdziwe pary). Każda z par wybiera rodzaj muzyki, do której chce zatańczyć ( disco polo, walc, tango, cza-cza itp.). Następnie wszystkie pary oprócz jednej wychodzą z sali, a prowadzący rozkłada na ziemi koc lub prześcieradło, a para musi zatańczyć wybrany taniec na leżąco. Następnie para młoda obdarowuje butelką wódki zwycięzcę.

Pociąg

Wodzirej zbiera maksymalną ilość gości. Goście ustawiają się w szeregu czyli wagonikach. Zalecane jest, aby w rolę maszynisty wcieliła się Panna Młoda. Mijając kolejnych gości łatwiej jej zachęcić gości, którzy jeszcze siedzą za stołem, zamiast stworzyć kolejny wagonik. Do zabawy warto wykorzystać atrybuty np.: kierownicę i gwizdek dla prowadzącego pociąg weselny. Jeśli to możliwe wodzirej może przygotować peruki, czapki i inne stroje, by przyozdobić ludzkie wagoniki.
Treść piosenki to oczywiście słynne: jedzie pociąg z daleka...
Uatrakcyjnieniem zabawy są stacje do, których dojeżdża pociąg. Wodzirej oznajmia w jakim kraju zatrzymał się pociąg a goście starają się odtańczyć narodowy taniec danego kraju (najczęściej nieudolnie). Kolejne stacje to:

* Francja - kankan, kaczuchy
* Rosja - kazaczok
* Wiedeń - walc
* Madryt - corrida
* Praga - poleczka
* Warszawa - polonez (z reguły na koniec)
* inne w zależności od pomysłów wodzireja