Leśne naczynia z szyszkami i gałązkami

Naczynia z wzorem szyszek i gałązek jedliny są jak obietnica długich zimowych wieczorów przy kominku, jak zapowiedź bożonarodzeniowej choinki.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Leśne naczynia z szyszkami i gałązkami
Tajemnicą ceramiki stołowej marki Ter Steege i źródłem jej uroku jest oryginalna, sugestywna dekoracja. To niewątpliwa zasługa Jet, artystki współpracującej z holenderskim dostawcą. Swoje pomysły Jet najczęściej czerpie z natury i własnego otoczenia, a jako że nigdy nie brała profesjonalnych lekcji rysunku, maluje tak jak widzi i czuje. Zapewne dlatego jej prace pełne wręcz dziecięcego zachwytu dla form i kolorów natury. Jeśli Jet maluje kwiaty, to wyglądają one jakby były prawdziwe, a jeśli szyszki to tak, żebyśmy niemalże mogli poczuć zapach lasu.

Jedną z propozycji jesienno-zimowego stołu Ter Steege na sezon 2008/2009 jest wzór szyszek i gałązek jedliny. Ta prosta, zainspirowana naturą dekoracja swoim charakterem nawiązuje do zapisanego w nazwie serii skandynawskiego stylu. Wystarczy jednak kilka świec na stole, aby chłodny klimat krajów północy zaklęty w naczyniach Nordic Dreams zamienił się w roziskrzoną blaskiem wielu barw wigilijną opowieść.
W zestawie Nordic Dreams dostępne są talerze o średnicy 17, 20, 24, 27 i 32 cm udekorowane szyszką na licu i gałązką jedliny na skrzydle. Ponadto w kolekcji: kubki o pojemności 0, 16 i 0 26 l, filiżanka 0, 16 l ze spodkiem, czajnik, cukiernica, mlecznik oraz miski o o średnicy 10, 13 i 16 cm.
Znajdziemy tu także deserowe sztućce (łyżeczki i widelce) z dekoracyjnymi szyszkami na uchwytach. Linię uzupełniają drewniane tace, osłony na doniczki (33x32 cm), pojemniki na jesienno-świąteczne drobiazgi oraz elegancko zapakowane świece w kształcie szyszek.

Naczynia Nordic Dreams przygotowane zostały z porcelitu o lekko kremowej barwie szkliwa. Kolor ecru podkreśla zdecydowany brąz dekoracji i sprawia, że całość jest harmonijna i przyjemna w estetycznym odbiorze. Naczynia można myć w zmywarkach i używać w kuchenkach mikrofalowych. Serwis polecany jest zarówno do użytku domowego, jak i do zastosowania w obiektach restauracyjnych.