Manufaktura Czekolady otwiera swoją czekoladziarnię!

Każdy, kto fantazjował o tym, aby wkraść się do fabryki czekolady może wreszcie spełnić swoje marzenie - powstała pierwsza czekoladziarnia Manufaktury Czekolady.

         
ocena: 5/5 głosów: 5
Manufaktura Czekolady otwiera swoją czekoladziarnię!
fot. Manufaktura czekolady

Czekoladziarnia Manufaktury Czekolady to jedyny zakład w Polsce, w którym proces produkowanych ręcznie czekolad odbywa się na oczach gości. Dodatkowo, dzięki czekoladowym warsztatom, możliwe jest wykonanie własnej edycji wymarzonej tabliczki.

W krainie czekolady

Gości odwiedzających czekoladziarnię przywita sprzedawczyni „czekoladowych marzeń”. Chętnie  opowie wiele słodkich ciekawostek i historii. Na przykład o tym, że czekolada z wdziękiem ugości anielską wanilię, aromatyczny imbir, a nawet kwiat soli morskiej. Na nasze życzenie specjalnie wyselekcjonowane ziarna kakao zamienią się w zmysłową i naturalnie gęstą czekoladę na gorąco.

Dzięki takim pysznościom pobyt w lokalu przy Brukowej 6a w Łomiankach może się nieco wydłużyć. Warto wówczas zaobserwować proces produkcji czekolady odbywający się za szklaną ścianą w lokalu. Na miejscu przebiega hartowanie, formowanie, chłodzenie, zdobienie i pakowanie tabliczek. Wszystko zgodnie z ideą - naturalnie – od ziarenka kakao aż do gotowej tabliczki.


https://gotujmy.pl/work/privateimages/sources/2014/02/12/img2Qdqvs.jpg
Spełnij swoje czekoladowe marzenie


Na chętnych podążać tak wytyczoną ścieżką czekają czekoladowe warsztaty. Dzięki nim wykreujemy własną tabliczkę czekolady wybierając dodatki spośród 52 udostępnionych przez Manufakturę Czekolady, np.: mięta, chili peri peri, cytryna, orzeszki piniowe a nawet kardamon, popcorn czy pomidory. Poza tym, możemy eksperymentować proponując nowe, wymyślone przez nas składniki.

Na warsztatach w czekoladziarni dowiemy się również jak precyzyjnie ulepić trufle. Odważymy się sięgać po nowe smaki, a zainspirowani historią właścicieli zyskamy wiarę w to, że warto spełniać marzenia!

Manufaktura Czekolady jest owocem wieloletniej przyjaźni i miłości do czekolady. To spełnienie marzeń. Chcemy aby pierwsza czekoladziarnia pomogła nam spełnić także marzenia innych. Zapraszamy do czekoladowego świata każdego, kto oglądając film „Czekolada” albo „Charlie i fabryka czekolady” marzył o wcieleniu się w postaci głównych bohaterów – tłumaczą współwłaściciele czekoladziarni - Tomasz Sienkiewicz i Krzysztof Stypułkowski.

https://gotujmy.pl/work/privateimages/sources/2014/02/21/img8I6KZT.jpg

Czas pobudzić wyobraźnię i sentymentalnie pobłądzić w krainie fantazji, pomiędzy marzeniami a rzeczywistością sprawić sobie zmysłową ucztę. Celebrując otwarcie czekoladziarni, Manufaktura Czekolady stworzyła niezwykłą tabliczkę - Criollo Porcelana.  Wykonana z jednego z najdroższych
i najbardziej poszukiwanych na świecie ziaren kakaowca edycja jest już dostępna w nowym lokalu przy Brukowej 6a oraz e-sklepie Manufaktury Czekolady na www.manufakturaczekolady.pl.

W czekoladziarni przy Brukowej 6a odkryjemy ponadto niespotykane w innych miejscach afrodyzjaki - truskawkowe trufle i bajeczne lizaki. Na wielbicieli słodkości czekają także znane już czekolady z ziaren kakao sprowadzanych z Ghany, Wenezueli, Kolumbii, Republiki Dominikany czy Ekwadoru.

Więcej o Manufakturze Czekolady:
http://www.manufakturaczekolady.pl
https://www.facebook.com/ManufakturaCzekolady

https://gotujmy.pl/work/privateimages/sources/2014/02/21/img8IHCA0.jpg