Niesamowite rzeźby z owoców

  • 3

Dla prawdziwego artysty przeszkody nie stanowi materiał, na którym pracuje. Zobacz, jak wspaniałe i niewiarygodne figury można stworzyć, rzeźbiąc w owocach! Prezentujemy 5 wspaniałych dzieł.

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Niesamowite rzeźby z owoców
fot. Fotolia

Rzeźbienie w owocach może sprawiać wielką frajdę. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą dorosłą czy dzieckiem. Radość jest jednakowa. Czy łatwo jest zamienić zwykły owoc w sztukę? Na pewno kosztuje to wiele pracy i wysiłku. Są jednak osoby, które uwielbiają to robić i robią to z pasją. Oto zdjęcia owoców, znalezione przez nas na stronach internetowych.

1. Banan
Czy myślisz, że z banana może powstać rzeźba zamyślonego albo śpiącego generała? Brzmi nieprawdopodobnie, ale okazuje się, że jest to możliwe. Oto przykład takiej twórczości.

                                                  rzeźba w bananie

Co zwraca uwagę? Duża precyzja. Wydaje się to niewiarygodne, bo jak można wyrzeźbić w bananie z taką dokładnością nos, usta i oczy? Niebywałe! Osoba, która to wykonała, musi być naprawdę bardzo zdolna, chyba nie zaprzeczycie?

2. Jabłko
Oto przykład kolejnej precyzji. Rzeźbienie w jabłku wydaje się tak samo trudne, jak rzeźbienie w bananie. Jednak te najmniejsze elementy zostały stworzone z taką dokładnością, że dech zapiera. Potrafilibyście tak?

                            jabłko

Co można zobaczyć na tej rzeźbie? Mapę, na której znajduje się Europa, Afryka, Ameryka Północna i Południowa. Jak widać, z łatwością można odgadnąć, co przedstawia rzeźba w jabłku. Cóż za kunszt!

3. Arbuz
Piękny bukiet kwiatów w wazonie także zadziwia. Ile czasu trzeba poświęcić, żeby stworzyć coś tak wspaniałego? Przyjrzyjcie się dokładnie temu obrazowi, czy dalibyście radę zrobić coś podobnego?


                                                     rzeźba w arbuzie

Naprawdę piękne. Niesamowite jest to, co można stworzyć ze zwykłego arbuza, który w tym wypadku wcale nie jest taki zwykły.

4 i 5. Figury z owoców
Teraz zaprezentujemy dwie figurki, do stworzenia których wykorzystano więcej niż jeden owoc. Są to banany, ananas, pomarańcze, kiwi. Oto kolejny przykład na niezwykłe rzeźby, które można wykonać przy użyciu owoców. Obie są bardzo ładne i oryginalne.

                                figurka z owocówfigurka z owoców

A może Wy także potraficie rzeźbić w owocach bądź tworzyć takie piękne figurki? Jeżeli tak, to podzielcie się z nami Waszymi pomysłami.


Poznaj przepis na sałatkę z owoców egzotycznych >>>