WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

Odkryj mąkę na nowo

  • 1

Kiedy staramy się wyczarować niezwykłe dania w naszej kuchni – pyszne, kolorowe, ale i zdrowe – często szukamy nowych smaków, ciekawych przepisów czy coraz bardziej wyszukanych składników. Ale czy przyglądamy się tym najbardziej podstawowym produktom w naszej kuchni, takim jak np. mąka?

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Odkryj mąkę na nowo
Obecnie w sklepach możemy znaleźć bogatą ofertę produktów alternatywnych dla tradycyjnej mąki. Warto przyjrzeć się bliżej kilku najciekawszym rodzajom, które możemy wykorzystać w naszej kuchni, aby było i smacznie, i zdrowo.

Mąka lniana pełnotłusta brązowa bioQlinar

Jest uzyskiwana poprzez zmielenie prażonych nasion lnu brązowego ekologicznego. To właśnie ta unikalna technologia przemiału pozwala na uzyskanie wysokiej jakości produktu, o bardzo długim terminie przydatności potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi.

Mąka lniana pełnotłusta brązowa charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczu (46%) oraz tak ważnego dla naszego zdrowia błonnika (25%), a także bardzo niską zawartością węglowodanów przyswajalnych (poniżej 1%). Jest też wyjątkowo bogatym źródłem kwasów Omega 3 (56,7% tłuszczu całkowitego) i Omega 6 (16,8% tłuszczu całkowitego) 1

W każdej kuchni może posłużyć jako dodatek do pieczenia chleba, ciastek czy naleśników, a także jako panierka do drobiu, ryb i warzyw. Sprawdzi się również jako idealny składnik diety KETO 2.

Mąka gryczana bioQlinar

Jest uzyskiwana przez zmielenie nieprażonych, obłuszczonych nasion gryki ekologicznej. Warto dodać, że wszystkie produkty bioQlinar zostały wyróżnione prestiżowym certyfikatem rolnictwa ekologicznego, który jest jedynym obowiązującym na terenie Unii Europejskiej certyfikatem potwierdzającym ekologiczne pochodzenie produktów. Mamy więc pewność, że są to produkty najwyższej jakości, o potwierdzonym pochodzeniu. 

Mąkę gryczaną możemy wykorzystać do pieczenia chleba, ciastek lub naleśników, a także jako znakomity dodatek do sosów.

fot. Materiały prasowe

Mąka łubinowa bioQlinar

Mąka łubinowa bioQlinar jest uzyskiwana przez bardzo drobne zmielenie prażonych nasion słodkiego łubinu ekologicznego z polskich pól. Charakteryzuje się słodkim smakiem, wysoką zawartością białka (ok. 30%) oraz błonnika (34,6%). 

Dobrze sprawdzi się jako zastępnik do 15% mąk zbożowych przy wypieku chleba. Możemy także użyć jej do wypieku pieczywa oraz słodkich ciast, a także do przygotowania gofrów, ciastek i deserów. Mąka łubinowa może być świetną niskowęglowodanową alternatywą dla mąki pszennej. Jest również trafionym produktem osób stosujących dietę KETO lub low carb 2.

Możliwości jest oczywiście znacznie więcej. Oprócz mąki łubinowej, gryczanej i lnianej, warto sprawdzić także mąkę z gorczycy – każdy z tych produktów może stać się nowym, absolutnie niezastąpionym hitem w domowej kuchni. Pomysłów na wykorzystanie tych mąk w praktyce jest całe mnóstwo. Wiele przykładów na sprawdzone i zdrowe przepisy znaleźć można m.in. na stronie www.bioqlinar.pl/biowarto, gdzie opublikowano receptury ambasadora marki – Sebastiana Gołębiewskiego.

Mąki bio to nie tylko produkty wysokiej jakości, które dobrze wpłyną na smak serwowanych potraw, ale mogą być również pierwszym krokiem w stronę zdrowszego, bardziej korzystnego dla naszego organizmu gotowania. Odkryj już dziś, która mąka najbardziej sprawdzi się w Twojej kuchni. BIO warto!


1. Dąbrowska-Bender, M., & Mirowska-Guzel, D. (2015). Żywienie chorych na stwardnienie rozsiane—przegląd piśmiennictwa. Polski Przegląd Neurologiczny, 11(3), str 138
2. https://journals.viamedica.pl/forum_medycyny_rodzinnej/article/view/47683/37349