Szpinak w liściach Hortex

  • 1

Szpinak po raz pierwszy zagościł na europejskich stołach ok. IX wieku, gdy przywieźli go Arabowie z dalekiej Persji. Smakowano go na różne sposoby...

         
ocena: 3/5 głosów: 3
Szpinak w liściach Hortex

Szpinak smakowano na różne sposoby: gotowano, smażono lub po prostu serwowano na surowo.  Prawdziwą popularność zyskał dzięki zakonnicom, które chorym w przytułkach podawały wino szpinakowe, dzięki któremu chorzy szybciej odzyskiwali siły i witalność.

Szpinak jest niezwykle wartościowym warzywem -  zawiera magnez, sód, potas, wapń, mangan, żelazo i inne pierwiastki. Jest także źródłem witaminy  E, K, witamin z grupy B i biotyny. To zielone warzywo dostarcza nam również beta-karoten i witaminę C – przeciwutleniacze chroniące m.in. przed nowotworami.  Dzięki temu szpinak jest rośliną, która ma wyjątkowo dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

"Szpinak liście"” Hortex został poddany starannemu procesowi zamrażania, podczas którego to cenne warzywo w pełni zachowuje swoje wartości odżywcze, dzięki czemu przez cały rok, możemy dostarczać naszemu organizmowi niezbędnych witamin i soli mineralnych. "Szpinak liście" to świetny pomysł zarówno na samodzielne danie, jak i na dodatek do makaronów, mięs, zapiekanek i innych potraw.

"Szpinak liście" HORTEX dostępny jest w opakowaniu 450g w cenie detalicznej ok. 3, 60 zł.

Dania ze szpinakiem >