Pepsi Vena Music Festival

  • 1

Tylko do 19 lipca 2009 profesjonalne i amatorskie zespoły muzyczne mogą zgłaszać swój udział w tegorocznej edycji Pepsi Vena Music Festival.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Pepsi Vena Music Festival
Pepsi Vena Music Festival to festiwal wyjątkowy na muzycznej mapie Polski. Promuje artystów odbiegających od głównego, komercyjnego nurtu muzycznego. Co roku o udział w festiwalu zabiegają zespoły – zarówno profesjonalne, jak i amatorskie - prezentujące różne gatunki muzyczne. Festiwal daje im szansę zaprezentowania się na profesjonalnej scenie, a także na zdobycie funduszy na nagranie własnej płyty. Nagrodą główną w konkursie, jest bowiem 100 tys. zł, przyznawane przez jury. Organizatorzy festiwalu dodatkowo zobowiązują się pomóc zwycięzcom w zorganizowaniu własnej trasy koncertowej, wypromowaniu płyty i nagraniu teledysku. 

Swoje uczestnictwo w konkursie może zgłosić każdy, przynajmniej dwu osobowy zespół – profesjonalny lub amatorski. Organizatorzy nie poczynili żadnych ograniczeń w kwestii rodzaju muzyki, języka tekstu piosenki czy kraju pochodzenia zgłaszających się. Chętni powinni przesłać do organizatorów dwa pliki w formacie mp3 – piosenkę krótsza niż 4 minuty i jej 30 sekundową próbkę. Piosenka musi być kompozycja własną, ewentualnie utworem skomponowanym w oparciu o nie chronione już prawem autorskim utwory z przeszłości lub utwory ludowe wolne od tych praw. Szczegółowy regulamin konkursu Pepsi Vena Music Festival i formularz zgłoszeniowy znajduje się na www.pepsivenafestival.com.

Do 19 lipca na demo w formacie MP3 czekają jurorzy, którzy spośród nadesłanych nagrań wyłonią finalistów. Jednemu z nich nagrodę publiczności przyznają …internauci. Wszyscy finaliści wystąpią jednak w dniach 9 - 11 października 2009 na festiwalowej scenie w Łodzi u boku uznanych muzycznych gwiazd.