7. Bieg Wegański "Łatwiej niż myślisz" już 1 października w Warszawie!

Już 1 października 2017 r., w niedzielę o godzinie 10:00 przy Bulwarach Wiślanych w Warszawie odbędzie się 7. edycja Biegu Wegańskiego „Łatwiej niż myślisz”

         
ocena: 0/5 głosów: 0
7. Bieg Wegański "Łatwiej niż myślisz" już 1 października w Warszawie!
fot. Piotr Dymus / Bieg Wegański "Łatwiej niż myślisz"
1 października to dla wegan i wegetarian data szczególna. Przypada na nią Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu, w Polsce obchodzony także dodatkowo jako Dzień Weganizmu.

Święto to jest wspierane przez Partnera projektu - Fundację Ruch Międzynarodowy na Rzecz Zwierząt Viva!. Bieg Wegański oraz towarzyszący aktywnościom sportowym – całodzienny Zabiegany Targ Wegański to oficjalna impreza towarzysząca obchodom tego wyjątkowego dnia.

Na event organizatorzy zapraszają wszystkich, którym bliska jest idea wegetarianizmu lub weganizmu, los zwierząt i zrównoważony rozwój naszej planety.

Zabiegany Targ Wegański to przede wszystkim roślinna i zdrowa uczta dla podniebienia. Wegańskie makarony, pizze, falafele, zapiekanki, pierożki, desery, lody i koktajle - to tylko zarys tego, co zaoferują wystawcy spośród wegańskich dań całego świata.

Oprócz rozkoszy kulinarnych, kupić będzie można także m.in. odzież, książki i akcesoria sportowe, a także wysłuchać bezpłatnych wykładów ekspertów na temat zdrowego odżywiania.

Historia poprzednich edycji pokazuje, że wydarzenie to cieszy się zainteresowaniem całych rodzin, które podejmują wspólnie aktywności sportowe, biorą udział w animacjach, grach i zabawach zorganizowanych w ramach Targu, ale także mają możliwość wypróbowania szerokiego wyboru potraw z menu wegańskiego. W maju, podczas 6. edycji, pobiegło z nami oraz odwiedziło Miasteczko Biegowe łącznie ponad 2,5 tysiąca osób.

6. Bieg Wegański "Łatwiej niż myślisz"
fot. Piotr Dymus / facebook.com/bieg.weganski

Wydarzeniu towarzyszyć będą ciekawe wykłady ambasadorów i ekspertów Biegu Wegańskiego. Ich dokładny harmonogram potwierdzony zostanie w późniejszym terminie.
 
Jak zwykle, organizatorzy Biegu zachęcają do Biegu z psem - czy to z pupilem własnym, czy też z mieszkańcem zaprzyjaźnionego Schroniska na Paluchu. Kilkoro uczestników 6. edycji zdecydowało się na adopcję czworonogów, które startowały w Biegu. W ten sposób dom znalazł np. Kochaś, z którym pobiegła ambasadorka Biegu – aktorka Paulina Holtz.

Tradycyjnie już - z każdego opłaconego pakietu startowego biegu na 5 km - 5 zł trafi także na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva! – Partner Biegu Wegańskiego. Cegiełkę Biegu Wegańskiego na rzecz Schroniska w Korabiewicach mogą zakupić online wszyscy, nie tylko zarejestrowani uczestnicy Biegu. Chcesz pomóc? Kliknij!

W ramach biegu rozróżnione zostały kategorie:
  • Bieg na 5 km (w tym osobna kategoria OPEN Bieg z psem: kobiety i mężczyźni);
  • Bieg Dzieci. Dystanse wraz z przypisanymi im rocznikami, znajdują się na stronie z zapisami.
Dodatkowo wziąć będzie można udział w Spacerze po Zdrowie na dystansie 2,5 km, współorganizowanym przez Fundację „Zaskoczeni wiekiem”. Wyćwicz swoje zdrowie.
 
ZAPISY ONLINE NA BIEGI PRZYJMOWANE SĄ DO 26 WRZEŚNIA: Rejestracja zawodników odbędzie się także w Biurze Zawodów w dniach 29 i 30 września pod warunkiem dostępności miejsc.
 
Zachęcamy do zajrzenia na fanpage Biegu Wegańskiego oraz na wydarzenie: 7. Bieg Wegański Łatwiej niż Myślisz!