„Pewnego dnia będę szefem kuchni”

Premiera polskiego filmu dokumentalnego

         
ocena: 0/5 głosów: 0
„Pewnego dnia będę szefem kuchni”
W niedzielę, 3 października o godzinie 16:00, w ramach przeglądu Kuchnia.tv Food Film Fest w warszawskim kinie Kultura, odbędzie się premierowy pokaz filmu „Pewnego dnia będę szefem kuchni” w reżyserii Dominique’a Prusaka.

Bohaterami „Pewnego dnia będę szefem kuchni” (2010) są uczniowie szkoły gastronomicznej w Grodzisku Mazowieckim – Małgosia, Marysia, Patryk i Karol. Wszyscy marzą o pracy w dobrych restauracjach. Ich pasja i determinacja sprawiły, że znaleźli się wśród uczniów, którzy dostali się na 3-tygodniowy staż w Nicei. Wyjazd był możliwy dzięki europejskiemu programowi Leonardo. Kamera towarzyszy młodym ludziom w codziennych zajęciach w szkole w Grodzisku, podczas praktyk w warszawskich hotelach należących do Grupy Hotelowej Orbis oraz w trakcie wymarzonego wyjazdu do Francji.

Oglądając film „Pewnego dnia będę szefem kuchni” możemy być obserwatorami postępów jakie czynią uczniowie: gotując oraz obsługując klientów. Widz jest świadkiem przemiany bohaterów, którym pobyt w Nicei uświadamia, że marzenia mogą się spełnić dzięki pracy i wytrwałości.

Producentem filmu jest spółka CANAL+ Cyfrowy.

Bezpośrednio po filmie odbędzie się spotkanie z twórcami i bohaterami filmu. Pokazowi będzie też towarzyszyć poczęstunek dla gości zorganizowany przez kuchnię hotelu Sofitel.

Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie kina Kultura od 20 września.

Więcej informacji o Kuchnia.tv Food Film Fest na www.kuchnia.tv