Pomidory całe bez skórki

Niedawno do naszych sklepów trafiła nowość chorwackiej Podravki - Pomidory całe bez skórki.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Pomidory całe bez skórki
Ten najwyższej jakości produkt możemy wykorzystać do przygotowania całej gamy pysznych potraw, również tych na specjalne okazje czy święta.
Pomidory całe bez skórki od Podravki pochodzą ze śródziemnomorskich plantacji. Mają intensywną, czerwoną barwę i słodki smak. Zamknięte w 400 gramowych puszkach z wygodnym uchwytem do otwierania długo zachowują świeżość i wartości odżywcze. Są źródłem błonnika, naturalnego przeciwutleniacza – likopenu, witamin A, C i E, witamin z grupy B, mikroelementów takich jak: żelazo, magnez, potas i wapń. Dodatkowo, jeden pomidor to zaledwie kilkanaście kalorii, a więc na tyle mało, że Pomidory całe bez skórki od Podravki mogą być stosowane również przez osoby dbające o linię.

Pomidory, wykorzystywane w kuchniach całego świata, szczególnie cenione są w krajach śródziemnomorskich. Bez nich nie mogłaby istnieć kuchnia Południa Europy. Podobnie zresztą jak nasza rodzima kuchnia bez wykwintnych dań z kaczki. Kiedyś zachwycały one podniebienia polskich dworzan, dzisiaj znajdują uznanie wśród naszych najbliższych stanowiąc ukoronowanie domowych uroczystości. Pomimo, że to właśnie Polscy kucharze przodują w przyrządzaniu kaczego mięsa warto poszukać inspiracji także wśród przepisów innych narodów. Kaczka po francusku podawana jest z sosem pomarańczowym, po hiszpańsku z brzoskwiniami goździkami i tymiankiem. Podravka proponuje natomiast połączenie kuchni Europy Południowej z kuchnią polską. Przepis na kaczkę na sposób śródziemnomorski z pomidorami i domowymi kluseczkami wzbogaci stół podczas świąt, domowego przyjęcia, czy też ważnej rocznicy.

Jedna 400 gramowa puszka Pomidorów całych bez skórki od Podravki kosztuje około 2,50 zł. Produkt dostępny jest w sklepach detalicznych w całym kraju.