Wszystkim znane i uwielbiane przez wielu Fast Food, inaczej szybkie jedzenie podbiło serca ludzi już w XX wieku. Wraz z rozwojem popularnych teraz restauracji z "szybką obsługą", na rynku pojawiły się dania, które w łatwy i szybki sposób można było przygotować. O ile od "śmieciowego jedzenia" powoli się odchodzi, o tyle o przepisach na fast foody nie należy zapominać. Zrobione w domu, smakują wyśmienicie i przypominają, dlaczego stały się tak popularne. 

Wspaniałe hamburgery i długie hot-dogi swoją karierę rozpoczęły dzięki Niemcom. To oni jako pierwsi włożyli kawałek usmażonego, mielonego mięsa i parówkę w pszenne bułki. Z kolei znana nam pizza - jak wszystko, co szybkie a zarazem wyśmienite - początkowo uznawana była we Włoszech za danie dla biedoty. Tortille i taco, to popularne fast foody w Meksyku, które spotkać można na każdym rogu ulicy. Tradycyjnie dania te przygotowywane są na ostro. Pomimo to, Meksykanie i tak zawsze dokładaj sobie papryczkę chilli. Znane nam zapiekanki i sandwicze swoją popularnością podbijają nasze serca już od dawna. 

Moda na jedzenie tego typu w Stanach, pojawiła się wraz z rozwojem dróg i wojną w Wietnamie. Aby szybko i skutecznie obsługiwać śpieszących się kierowców oraz zachęcić do przyjścia zmęczone kobiety z dziećmi (które w tamtym czasie zaczęły już pracować) wymyślono restauracje fast food, które odniosły spektakularny sukces.

Te szybkie i łatwe w przygotowaniu dania zachwycą Was różnorodnością smaków i pozwolą w krótkim czasie przygotować niezwykłe danie.

Znaleźliśmy 52 przepisów w kategorii Domowe fast foody

Falafel w picie

Falafel w picie

Justyna92 Justyna92

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Tortilla wg Gosi

Tortilla wg Gosi

gosia p. gosia p.

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Szybkie hot dogi

Szybkie hot dogi

patunia87 patunia87

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Tosty francuskie

Tosty francuskie

Konczi Konczi

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: