Dla kogo jest Nutribaby+?
Znasz już urządzenie Babymoov All in One Nutribaby+ i wiesz, jak bardzo ułatwia pracę w kuchni? Świetnie! Dziś chcę przekonać Cię do tego , że wbrew nazwie wcale nie jest ono dedykowane wyłącznie rodzicom małych dzieci. Za pomocą tego urządzenia przygotujesz wiele różnych posiłków, w dodatku możesz korzystać z niego przez cały dzień. Dlaczego? Bo zajmuje bardzo mało miejsca.
Na czas testowania wygospodarowałam trochę miejsca na blacie kuchennym i nie martwię się o to, że zabiera przestrzeń, której tak bardzo potrzebuję przygotowując obiad czy kolację.
Pomyśl tylko, ile miejsca musiałabym wygospodarować na wszystkie sprzęty, które ono zastępuje – blender kielichowy, parowar, podgrzewacz do słoiczków… jako mama małego dziecka zdecydowanie wybiorę jeden sprzęt, któremu powierzę wykonanie większości prac.
Posiadanie sprzętu niewielkich rozmiarów ma oczywiście swoje minusy – nie spodziewaj się, że „naraz” przygotujesz z jego pomocą posiłek dla sześcioosobowej rodziny, jednak moja rodzina (2+1) nie narzeka na rozmiar porcji. Chyba jedyne, czego mi tutaj brakuje to funkcja zapiekania. Miłośnicy chrupiącej skórki będą musieli ostatnią fazę przygotowania potrawy wykonać w piekarniku.
Kilka słów o funkcjach i odczuciach dotyczących testów
Do głównych funkcji urządzenia należą:
- parowanie
- odmrażanie pokarmów
- miksowanie (mamy 3 prędkości do wyboru)
- sterylizowanie (funkcja przydatna zwłaszcza rodzicom małych dzieci, ale nie tylko: można jej użyć m.in. do sterylizowania pojemników na żywność, którą zabieramy do pracy)
- podgrzewanie (idealne do odgrzewania zawartości butelek i słoiczków).
Tym, co okazało się zdecydowanie najbardziej istotne była funkcja parowania - zwykle to w dolnym koszyczku umieszczałam produkty, które wymagają dłuższego gotowania. Płyn, który ociekał do naczynia umieszczonego pod płytką izolacyjną mogłam wykorzystać później do przygotowania musu z warzyw i owoców, dzięki temu zabiegowi w ogóle nie dochodziło do utraty witamin, a sam mus lub zupa zyskiwały pożądaną konsystencję.
Niewątpliwym atutem jest możliwość mycia wielu elementów w zmywarce, to oszczędność czasu i sił. Praktyczną funkcją okazał się czujnik braku wody - urządzenie alarmowało, kiedy należy jej dolać, dzięki czemu nie musiałam monitorować tego sama (co podczas parowania nie byłoby zbyt wygodne).
Parowanie i miksowanie przez cały dzień
Chcę Ci pokazać, jak wykorzystać Babymoov All in One Nutribaby+ do przygotowania śniadania, obiadu i kolacji. Zacznijmy od początku, a więc od śniadania. Koniecznie wykorzystaj sezon na kurki (ja je uwielbiam!) ew. zastąp je na przykład pieczarkami.
Pozostałe składniki z pewnością znajdziesz w swojej lodówce, dlatego polecam ten przepis osobom, które rano nie dysponują wielkim zapasem czasu, bo jak wiadomo czytanie gazety przy śniadaniu i beztroskie rodzinne pogawędki znamy raczej z amerykańskich seriali familijnych, a nie z własnego doświadczenia.
Jajka z kurkami i szynką w kokilkach
Składniki na 2 porcje:
- 3 jajka
- 2 garści kurek
- 1 szklanka śmietanki 30%
- Kilka plastrów szynki
- Kilka pomidorków koktajlowych
- 100 g mozzarelli
- Przyprawy: sól, pieprz, suszone oregano
Kurki oczyść i umyj, umieść w jednym z koszyczków do parowania. Wlej wodę do zbiorniczka, następnie nałóż koszyczek i paruj przez 13 minut.
Śmietankę wlej do miski, dodaj połowę pokrojonej drobno mozzarelli oraz 1 jajko. Wymieszaj za pomocą rózgi, dopraw solą, pieprzem i oregano.
Szynkę pokrój na kawałki, pomidorki na plasterki, pozostałą połówkę mozzarelli także pokrój w grube plastry.
W kokilkach ułóż kurki, następnie szynkę i część pomidorków, zalej masą śmietanowo-jajeczną. Na wierzch wybij jajko.
Teraz kolej na propozycję obiadową. W tym przypadku wyjątkowo wspomogłam się patelnią, by nieco podsmażyć mięso. Jeśli zdecydujesz się użyć surowego mięsa (wołowinę z powodzeniem możesz zastąpić tutaj zarówno cielęciną jak i filetem z piersi indyka) proces gotowania należy znacząco wydłużyć.
Paczuszki z boćwiny z wołowiną i orzechami
- 2 pęczki boćwiny
- 250 g mielonego mięsa wołowego
- pół czerstwej bułki
- 50 ml mleka
- garść orzechów włoskich
- pół cebuli
- 1 ząbek czosnku
- 3 łyżki oliwy
- po pół pęczka koperku i natki pietruszki
- sznurek do związywania
- fasolka szparagowa
- truskawki do dekoracji
Orzechy zalej gorącą wodą, aby nieco zmiękły. Natkę pietruszki i koperek drobno posiekaj. Cebulę zeszklij na oliwie, dodaj mięso i zioła, pod koniec smażenia dodaj posiekany czosnek i orzechy. Bułkę namocz w mleku i dodaj do podsmażonego mięsa.
Liście boćwiny opłucz i zblanszuj (zanurz je na minutę w gorącej, a następnie w zimnej wodzie), osusz.
Farsz zawijaj w liście i związuj sznurkiem kuchennym.
Kluski na parze z musem agrestowym
Składniki na ciasto:
- 550 g mąki
- 3 łyżki cukru
- 350 ml ciepłego mleka
- 5 g drożdży instant
- 0,5 łyżeczki soli
- 2 łyżki oliwy
- 1 szklanka agrestu
- 3 łyżki brązowego cukru
Wymieszaj mąkę z solą, zrób w niej zagłębienie, następnie wsyp drożdże i cukier, zalej ciepłym mlekiem, dodaj oliwę i wymieszaj.
Zagnieć ręką ciasto i przykryj miskę ściereczką. Odstaw do wyrośnięcia w ciepłe miejsce.
Kiedy ciasto podwoi swoją objętość uformuj z niego kulki (około 15 sztuk), rozłóż i ponownie przykryj ściereczką, aby podrosły.
Kiedy kluski rosną, przygotuj mus agrestowy. Agrest i cukier umieść w pojemniku z nożem i zmiksuj.